Koolitus “Ryhmänohjaajan peruskoulutukseen” Helsinki, Soome 25.09./07.-08.10.2023

Eesti Reumaliidu vabatahtlik Marika osales Soome Reumaliidu poolt korraldatud grupijuhendajate algõppe koolitusel. Lisaks ühele veebiõppe päevale toimus õpiränne kahel päeval Soomes, Helsinkis.

Allpool jagab Marika oma muljeid koolitusest.

“Koolitus oli väga hästi korraldatud. Sissejuhatus toimus veebiõppena. Seal tutvusime omavahel, räägiti Soome Reumaliidust, vabatahtlike osatähtsusest, koolituse sisuks oli gruppide toimimise faasid ning saime koduseks ülesandeks jälgida ühte gruppi ja selle juhendajat ning järgneval Soomes toimuval kohtumisel rääkisime sellest.

Seejärel osalesingi 7.-8. oktoobril Soomes toimuvatel õppepäevadel. Päevad olid sisukad ja sain palju uusi teadmisi. Koolitajad rääkisid grupijuhendajate rollist, vastutusest ja erinevatest tegevustest.

Grupi toimiseks on väga oluline luua turvatunne, et kõik osalejad oleks kaasatud, neil oleks grupis hea olla ning nad julgeksid ennast avada ja tegevusi kaasa teha. Saime palju praktiliselt läbi teha ning sain seeläbi julguse edaspidi ka ise hakata gruppe juhtima, sest proovisin koolitusel grupi juhtimist ja sain sellele positiivse tagasiside. Lisaks sain kaasa palju materjale, mis annavad häid ideid ning teadmisi grupi kokku panemiseks ja erinevate tegevuste läbiviimiseks. Rääkisime koolitusel vabatahtlike töö tähtsusest, kogemuste jagamise olulisusest ning võrdse toest gruppides. Räägiti läbi ka keerulised olukorrad, mis võivad gruppides ette tulla ning soovitused nende lahendamiseks.

Koolitusel osalejatega suhtlemine aitas luua mul uusi kontakte Soomes, kellega edaspidi suhelda teadmiste jagamiseks ning samuti Eesti Reumaliidu tasandil – reumatoidartriidi ja fibromüalgia tugigruppidega, kellega saaks edaspidi kohtuda ning ka kogemusasjatundjate kontaktid on meile olulised. Koolitus oli kompaktne, väga sisukas ja intensiivne ning kaasa saadud oskused ja teadmised on kõik väga kasulikud.”

FOTOD: Soome Reumaliit