Koostöö

Teeme koostööd riigiasutuste, omavalitsuste ja kodanikuühiskonna ning erasektori organisatsioonidega. Samuti osaleme rahvusvaheliste organisatsioonide töös nii patsientide esindajate kui ka uuringupartneritena.

Meie head koostööpartnerid:

VÄLISKOOSTÖÖ

Teeme koostööd mitmete Euroopa tasandi organisatsioonidega.

EULAR

Euroopa reumaorganisatsioone ühendab EULAR (European Alliance of Associations for Rheumatology).

EULARi organisatsioonis reumaatiliste haigustega inimesi ehk patsiendiorganisatsioone ühendav komitee on PARE. Iga liikmesriik on komitees esindatud ühe delegaadiga – Eestist kuulub komiteesse Eesti Reumaliit. Loe lähemalt PARE tegemistest REUMAKIRI 2021 kevadnumbrist.   Kui soovid kursis olla reumaatilisi haigeid puudutava infoga Euroopas, tutvu PARE uudiskirjadega.

Muuhulgas kaasab EULAR patsiente UURINGUPARTNERITENA (Patient Research Partners PRP) reumaatiliste haiguste ravimiseks või diagnoosimiseks vajalike soovituste väljatöötamisel. Hetkel kuulub uuringupartnerite andmebaasi 59 patsientide esindajat erinevatest Euroopa riikidest. Eestist on EULARi uuringupartneriteks TIINA JASINSKI ja INGRID PÕLDEMAA.

eular_communities_square_(1)

KÜPROSE REUMALIIT

Käimas on koostööprojekt EESTI REUMALIIDU ja KÜPROSE REUMALIIDU (Cyprus League Against Rheumatism) vahel, et välja töötada Eestile sobiv patsiendi eneseabi (self-management) programm.

Programm sai alguse Stanfordi ülikoolist ning oli algselt suunatud reumatoidartriidiga patsientide toetuseks. Paljud reumaliidud üle maailma pakuvad sarnaseid programme ning meie suur soov on seda teha ka Eestis.

logo_site KÜPROS

LUPUS EUROPE

Euroopa luupusehaigete organisatsioone ühendav  LUPUS EUROPE.

Vaata ka huvitavaid videosid Lupus Europe Youtube kanalilt.

EUROPEAN PATIENTS FORUM (EPF)

Patsientide õiguste eest seisev Euroopa katusorganisatsioon Euroopa Patsientide Foorum EPF (European Patients Forum).