KOGEMUSNÕUSTAMINE

Reumaatiliste haigustega kogemusnõustajaid koondab REUMATOLOOGIA TERVISESPETSIALISTIDE SELTS. Kogemusnõustajad annavad nõu ja pakuvad tuge nii kliendiga vahetul kohtumisel, veebis kui ka telefoni ja e-kirja teel. Võta julgelt ühendust! Vajalikud kontaktid leiad allpool.

 Meie kogemusnõustajate kohta loe lähemalt 2022.a. REUMAKIRJA sügisnumbrist.

Kogemusnõustamise teenust pakub riik Töötukassa kaudu, samuti on kogemusnõustamine osa sotsiaalse rehabilitatsiooni teenustest. Kogemusnõustaja teenust on võimalik osta ka eraturult, makstes teenuse eest ise.

Kui oled ise reumaatilise haigusega kogemusnõustaja ja soovid kuuluda meie võrgustikku, kirjuta reumaspetsialistid@gmail.com.

Loe kogemusnõustamise kohta lähemalt SIIT.

 

MEIE KOGEMUSNÕUSTAJAD

Olen vaimse tervise, kriisi- ja kogemusnõustaja, perelepitaja, suhte- jakogemuskoolitaja, mentor, magistrikraadi ja kutsetunnistusega sotsiaaltöötaja, valdkonna ekspert. Kogemusnõustajana Töötukassa partner, Kuressaare Haigla rehabilitatsiooni meeskonna liige.

 

Naudin kogu südamest nõustamisprotsessi, töö inimestega teeb mind õnnelikuks. Õnnetunde tagab teadmine, et efektiivne nõustamisprotsess aitab anda inimesele „tiivad“ – tema enda „tiivad“, et ta nende abil „lendama“õpetada.

 

Teen nõustamist vahetu kohtumisena, telefoni teel, veebis ja e-kirja teel – just nii, nagu on kõige mugavam.

KAIRIT LINDMÄE

Omandasin kogemusnõustaja väljaõppe 2020. aastal.

 

Minu üheks ekspertiisivaldkonnaks on fibromüalgia sündroom, sellega toimetulek ning toetuste ja spetsialistide otsimine. Oma kogemuse põhjal tahan olla toeks sama häda käes kannatajatele ning aidata neil orienteeruda sotsiaalhoolekandesüsteemides, et leida edaspidist tuge.

 

Tasulisele kogemusnõustamisele on võimalik saada Katriito Kliinikus Tartus. Töötukassa või Sotsiaalkindlustusameti rehabilitatsiooniplaaniga on mind võimalik tellida rehabilitatsioonimeeskonda, kus kulud katab rehabilitatsiooniteenuse pakkuja.

KARL-ERIK SAKS

Õppinud kogemusnõustajana olen toeks kriisis olevale inimesele tema olukorra aktsepteerimisel ning aitan kaotuse ja muutuste keskel luua kontakti lootusega. Nõustamise käigus saame oma teadmisi ja kogemusi vahetada, leida emotsionaalset tuge ja motivatsiooni keerulise olukorraga toimetulekuks, koguda jõudu otsuste ja muutuste elluviimiseks.

 

Minu nõustamise teemadeks on: krooniline valu (liigesvalu, peavalu jms), tervisekahjud, stress ja depressioon, vaimse tervise ja kriisi esmaabi. Saan ollanõustajaks ka tööandjatele töötajate psühhosotsiaalsel hindamisel.

 

Sa ei ole üksi!

 

MARIKA KASEMÄGI

Oma kogemusnõustaja tunnistuse sain 2021 detsembris LOOV RUUM Koolitused poolt korraldatud kogemusnõustajate baaskoolituselt, lisaks olen läbinud koolituse „Lahenduskeskse lühiteraapia koolitus kogemus-nõustajatele“. Olen Eesti Kogemusnõustajate Koja registreeritud kogemusnõustaja, Lääne-Viru Reumaühingu juhatuse liige ning kuulun Eesti Reumaliitu ja Reumatoloogia Spetsialistide Seltsi.

Minu nõustamise põhiteemad on reumaatilised haigused, krooniline valu ja depressioon. Individuaalselt on minuga võimalus kohtuda Lääne-Virumaal, kokkuleppel ka mujal või veebis/telefoni teel.

ÕIE SAMMA

kogemusnõustaja, Töötukassa kogemusnõustamise partner

Inger koolitus OÜ rehabilitatsioonimeeskonna liige

+372 5844 9448

oies12342@gmail.com

 

 

Olen kogemusnõustaja elukutse saanud Pärnu Kutsehariduskeskuses ning lõpetanud psühholoogina Tartu Ülikooli.

 

Tegutsen kogemusnõustajana reumahaiguste alal, samuti nõustan elukriiside puhul ning pereliikmeid diabeedi ja vaimse tervise probleemide puhul.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SILVIA PÜTSEP

kogemusnõustaja, psühholoog

silviapytsep@gmail.com

ÕNNEPÄRL OÜ, Elva Haigla