REUMAFOORUM

REUMAFOORUMI traditsioon sai alguse 2002. aastal dr Oivi Aakre eestvedamisel, kes oli üks EESTI REUMALIIDU asutajatest ja eestvedajatest üle 20 aasta. Tol ajal oli probleemiks kaasaegse ravi kättesaadavus ja teadlikkus reumaatilistest haigustest.

Esimese foorumi teemaks oli “Uued võimalused luu- ja liigesehaiguste ravis”. Traditsiooni kohaselt on igal aastal teema valitud aktuaalsuse järgi ja koostöös reumatoloogidega. Oleme korraldanud seda ühiste jõudude ja vahenditega ning riigi ja toetajate abiga. Alates 2019. aastast on meil korraldusel abiks Äripäeva meditsiiniuudised.

REUMAFOORUM on unikaalne, kuna korraldame seda koostöös reumatoloogide, tervisespetsialistide ja patsientide esindajatega ning kogu programm on samuti koostatud ühiseid huvisid arvesse võttes. Igal aastal on meil ka patsientide ja lähedaste kogemuslood, mis annavad inimliku vaate tegelikule elule reumaatilise haigusega ning inspireerivad teisi.

REUMAFOORUM 2024, “KROONILINE VALU – ELEVANT TOAS?”

AEG: 09.05.2024

KOHT: Swissotel ja veeb

Valu on reumaatilise haiguse paratamatu ja sage kaasnähe. Nõuandeid valuravis jagavad erinevate erialade spetsialistid, tähtis roll on eriarstide ja patsientide koostööl.
Viimases sessioonis käsitleme eraldi reumaatilise haiguse kaasnevaid tüsistusi.

SIHTGRUPP: teemast huvitatud arstid (reumatoloogid, perearstid, taastusarstid jne) ja õed, tervisespetsialistid, tegevusterapeudid, füsioterapeudid, reumaliidu esindajad.

Vaata lähemalt SIIT.

REUMAFOORUM 2024 kava.

REUMAKIRI kevad 2024 Reumafoorumi erinumber.

REUMAFOORUM 2023, “TERVIKLIK PATSIENT”

2023.aasta REUMAFOORUM toimub 11.mail TalTech Mektory konverentsikeskuses Tallinnas ning võtab fookusesse reumahaige kaasuvad haigused. Tegemist on hübriidkonverentsiga, mis toimub nii saali- kui ka veebikonverentsina.

Kroonilised reumaatilised haigused esinevad Eestis üha sagedamini ning luu- ja liigesehaiguste esmajuhtumite arv on juba aastaid olnud tõusuteel. Kroonilistel reumaatilistel haigetel on tihti ka teisi kaasuvaid haigusi ning selliste patsientide hea ravitulemus on võimalik vaid haige, tema reumatoloogi, teiste eriarstide ja perearsti omavahelises koostöös ja teineteisemõistmises. Konverents keskendub kolmele enam koos esinevale haiguste grupile.

Sihtgrupp: teemast huvitatud arstid (reumatoloogid, perearstid, taastusarstid jne) ja õed, tervisespetsialistid, tegevusterapeudid, füsioterapeudid, reumaliidu esindajad.

Vaata programmi ja registreeru SIIN. 

REUMAFOORUM 2022, “LAPSED JA NOORED”

2022.aasta REUMAFOORUM toimub 12.mail Radisson Blu Hotel Olümpia konverentsikeskuses ning võtab fookusesse lapsed ja noored.

Esinejate hulgas on lastereumatoloog dr Chris Pruunsild, lasteortopeed dr Jürgen Rünk, taastusarst dr Ragne Riim, lastereumatoloog dr Janika Ilisson, lastereumatoloog dr Sirje Tarraste, perearst dr Piret Rospu, ITK reumatoloogia keskuse juhatajata dr Kati Otsa jt.

Sihtgrupp: teemast huvitatud arstid (reumatoloogid, perearstid, taastusarstid jne) ja õed, tervisespetsialistid, tegevusterapeudid, füsioterapeudid, reumaliidu esindajad.

Reumafoorum 2022 ettekanded leiad SIIT.

Loe artiklit “Lapseea artriit vajab kiiret agressiivset ravi”.

REUMAFOORUM 2021, “QUO VADIS?”

2021.a. REUMAFOORUM “QUO VADIS?” toimus 29.oktoobril Swissôtel Tallinn konverentsikeskuses.
Reumaatilised haigused on inimesi kimbutanud ajast aega. Hoolimata tohutust arengust ja uute raviviiside kasutuselevõtust otsitakse ka täna teaduse saavutustele toetudes uusi lahendusi ning paremaid raviviise ning tegeletakse haige elukvaliteedi parandamisega.

REUMAFOORUM 2021 vaatas tulevikku ning ühtlasi tähistati konverentsiga ka EESTI REUMALIIDU 30. aastapäeva.

REUMAFOORUM 2021 ajakava, pressiteate ja loengud leiad SIIT.

REUMAFOORUM 2020, “TÖÖ SELJAVALUGA”

7. oktoobril 2020.a. toimunud REUMAFOORUM “TÖÖ SELJAVALUGA” oli arvult juba nr 18. Esmakordselt oli võimalik osaleda nii Tallinnas kohapeal kui ka veebi vahendusel.
REUMAFOORUMIL tõdeti, et meie peamiseks murekohaks on adekvaatse taastusravi vähene osakaal, mis aitaks haigetel kiirelt naasta tööturule ja säilitada töövõimet võimalikult pikaks ajaks.
Esmakordselt esitleti uut patsiendijuhendit „Sinu seljavalu“ ja ravijuhendit esmatasandi arstidele “Alaseljavalu diagnostika ja ravi esmatasandil”.
Reumafoorumi ülevaade: REUMAKIRI TALV 2021

REUMAFOORUM 2019, “ARTROOSIGA SAAB HAKKAMA?!”

7. mail 2019 toimus REUMAFOORUM pealkirjaga „ARTROOSIGA SAAB HAKKAMA?!“ ning selle eesmärgiks oli tõsta teadlikkust liigeshaiguse artroosi osas.

Kohal oli üle 80 erialainimese ja patsiendi üle Eesti, kelle rolliks on info viimine maakondlikes keskustes asuvatesse patsiendiorganisatsioonidesse.

Aeglase kuluga põhiliselt põlve-, puusa ja sõrmeliigeseid haarav artroos on kõige levinum liigesehaigus maailmas ja Eestis ning selle all kannatab kuni 20% täiskasvanud elanikkonnast. See tähendab Eesti kohta ligi 200 000 artroosihaige olemasolu. Elanikkonna vananemisega haigestumine pidevalt kasvab. Reumafoorumil arutleti selle üle, kuidas artroosi ravida ja patsiente töövõimelisena hoida.

REUMAFOORUM 2018

2018. aasta Reumafoorumil käsitleti teemasid reumapatsiendi seisukohast vaadatuna.

Tõdeti, et peamine mure on jätkuvalt see, et haiged ei jõua õigel ajal arsti juurde.

Loe ka REUMAFOORUM 2018 tutvustust.

REUMAFOORUM 2017

(Arvamusfestivali alal)

REUMAFOORUM 2016

“LAPSED LIIKUMA”

REUMAFOORUM 2015

“KUIDAS HOIDA LUU- JA LIIGESEHAIGEID TÖÖTURUL NING SÄILITADA ELUKVALITEETI?”

REUMAFOORUM 2014

“LUU- JA LIIGESEHAIGETE INIMESTE TÖÖLE NAASMINE JA SEAL PÜSIMINE”

REUMAFOORUM 2013

“RAVI KÄTTESAADAVUS NOORTELE”

REUMAFOORUM 2012

“TÖÖVÕIMELINE EESTI?” (Praxise uuring)

REUMAFOORUM 2011

“UUED VÕIMALUSED LUU- JA LIIGESEHAIGUSTE RAVIKS”

REUMAFOORUM 2010

“LUU- JA LIIGESEHAIGETE LASTE JA NOORTE VALIKUVÕIMALUSED. UNISTUSED REAALSUSEKS”

REUMAFOORUM 2009

“KOOSTÖÖ PAREMA TULEVIKU NIMEL” (rahvusvaheline fotonäitus “Working wonders”)

REUMAFOORUM 2008

“MÕTLE POSITIIVSELT” ( fotonäitus “Naised reumatoidartriidiga”)

REUMAFOORUM 2007

“VÄIKESED ASJAD LOEVAD”

REUMAFOORUM 2006

“PATSIENTIDE ORGANISATSIOONIDE ROLL REUMATOLOOGIA EDENDAMISEL”

REUMAFOORUM 2005

“VALUVABA LIIKUMINE” (peale foorumit sai bioloogiline ravi kättesaadavaks)

REUMAFOORUM 2004

“ENNETA OLEKSEID” (laste reumaatiliste haiguste eripärad)

REUMAFOORUM 2003

“EUROOPA LIIT REUMAHAIGETE TÄISVÄÄRTUSLIKU ELU NIMEL”

REUMAFOORUM 2002

“UUED VÕIMALUSED LUU- JA LIIGESEHAIGUSTE RAVIS”