Reumaõe infoliin 14408. Reumaõde Kersti Ossaar vastab infotelefonile tööpäeviti 9.00-16.00.   Loe edasi
1

Teeme Ära 2011 - Jõgevamaal, Siimusti lastekodus

Teeme Ära 2011 - Jõgevamaal, Siimusti lastekodus
7. mail osalesid Eesti Reumaliidu ning Eesti Noorte Reumaliidu liikmed ning vabatahtlikud “Teeme ära 2011” raames Jõgevamaal Siimusti lastekodu „Metsatareke“ talgutel.
 
Soov oli juba varakult küps ja kindlasti tahtsime sel päeval midagi head teha. Mõningaste otsingute tulemusena jõutigi ühisele otsusele, et just Metsatareke on see koht, kuhu minna tahaks.
 
Päev algas juba varakult. Väljasõit kell 7:45 ei heidutanud kedagi – oldi õigeaegselt ja heatujuliselt Eesti Reumaliidu kontori ees, laaditi külakost ja muu tarvilik peale ning asuti teele.
 
Kohale jõudnud, ootas metsa sees imearmas majadekompleks koos imearmsate lastega. Tutvuti koha- ja inimestega, jagati laiali kingitused ning asuti tööle. Päeva käigus lõhuti küttepuid, laoti riita, riisuti, veeti mänguväljakutele liiva, püstitati kasvuhoonet ning tehti lisaks muid pisitöid. Kõige eredam oli ilmselt puude lõhkumine. Kõik, kes varem polnud proovinud, said nüüd käed külge lüüa. Töö tulemusena kasvasid puuriidad kiiremini, kui riida uus asukoht määrata jõuti.  Ilm soosis igati õuetöid. Pigem võis arvata, et käes on suvi mitte kevad.
 
Muidugi jäi meelde ka maitsev hernesupp ning mõnus suussulav maasikajäätis. Toidukorrad olid maitsvad ja kosutavad – kõik selleks, et pärast väsitavat tööd taas end energiaga laadida.
 
Päeva vahvaimad momendid möödusid lastega üheskoos mängides.  Kõige värvikamalt jäi meelde jalgpall, kus sai nii nalja kui ka vigastusi. Asja võeti tõsiselt, ei mingit tööluusi! Istuti ka liivakastis ning pilluti korvpalli, lauldi kitarri saatel ning korraldadi teatevõistlusi. Tegevustest puudust ei tulnud!
 
Koostöös vabatahtlikega leiti üritusele palju toetajaid, kes vajalike materjalidega abi osutasid. Tänu väärivad Alexela AS, Tamreks Ohutuse OÜ,  AS Flora, AS Eesti Pagar, AS Leibur, AS Bambona, Reola Köögiviljad OÜ, Valio Eesti AS, AS A. Le Coq, Udu talu ning Orto AS.
 
Tänud muidugi ka Metsatarekesele toreda vastuvõtu ja päeva eest! Loodetavasti kohtume jälle!
 
PILDID ÜRITUSEST:

Vaata 2011 aasta Teeme Ära pilte siit