Reumaõe infoliin  6414 418. Reumaõde Kersti Ossaar vastab infotelefonile tööpäeviti 9.00-16.00.   Loe edasi
1

Taastusravi konverents

Reedel, 21. oktoobril kogunesid üle Eesti mitmed tervishoiutöötajad Eesti Reumaliidu järjekorras juba 7. Taastusravi konverentsile, mille seekordseks teemaks oli „Luu- ja liigesehaigete laste ja noorte taastusravi 2016. aasta muudatuste valguses.“
 
Toimumisaeg: 21. oktoober 2016
 
HEA TERVISHOIUTÖÖTAJA!
 
Eesti Reumaliit koostöös Eesti Reumatoloogia Seltsi ja Eesti Taastusarstide Seltsiga kutsuvad 7. Liigeshaiguste teemalisele konverentsile 
 
„Liigesehaigete laste ja noorte taastusravi 2016 aasta muudatuste valguses "
 
REEDEL, 21. OKTOOBRIL 2016 KELL 09.30-16.00
Park Inn by Radisson Meriton Conference & Spa Hotel Tallinn,
Toompuiestee 27/Paldiski mnt 4 Tallinn
 
Reedel, 16. oktoobril toimunud tervishoiutöötajatele mõeldud 6. Taastusravi konverentsi teemaks oli „Podagra – salalik haigus“.
 
Konverentsil käsitleti olulisi aspekte – podagra ravimeid, dieeti, liikumist, samuti labori- ja radioloogilisi uuringuid podagra korral, muudatusi abivahendite väljastamisel alates 2016. aastast, jalavaevustega haige käsitlust ja lahendusi ning reumaõe rolli haige ja arsti aitamisel.
 
Taastusravi konverents 2014 „Vaimse ja füüsilise tervise tasakaal – taastusravi võimalused ja osteartroos“
Reedel 21. märtsil algusega kell 10.00 toimus koostöös Eesti Taastusarstide seltsiga järjekordne Taastusravi konverents „Vaimse ja füüsilise tervise tasakaal- taastusravi võimalused ja osteartroos“. Ürituse eesmärgiks oli taastusravi kättesaadavuse parandamine, teadlikkuse tõstmine ja koostöö edendamine riigiga ning tervishoiutöötajatega (perearstid, füsio- ja tegevusterapeudid, õed, taastusarstid jpt).
 
Taastusravi konverents 2013 "noorte ja laste seljaprobleemid"
Seljavalu on arenenud riikides üks sagedasemaid kaebusi, millega arsti poole pöördutakse. Nendel, kes pidevalt või ajuti ebameeldiva tuima valu all kannatavad, tekitab pahameelt asjaolu, et arstid ei suuda alati tuvastada seljavaludega kaasnevaid põhjuseid. Kuna selg on keeruka ehitusega ja valul on erinevad põhjused, võib esmane prognoos osutuda tulemusetuks. Seljavalu võib põhjustada ajutist või pikaajalist töövõimetust, ent selle vältimiseks saab igaüks ise palju kasulikku ära teha. Üks olulisi tegureid on enese initsiatiiv ja aktiivne osalemine seljavalu ravimisel.
Taastusravi konverents 2012 - "TÖÖ JA TERVIS"
Eesti Taastusarstide Seltsi ja Eesti Reumaliidu eestvedamisel korraldati Tallinnas 25.05.2012 a. koostöökonverents „Töö ja tervis“, kus käsitleti tööealise elanikkonna tööga seotud luu ja lihaskonna haiguste taastusravi, rehabilitatsiooni ning lisaks ka töö säilitamise võimalusi.
 
Konverentsil jäid kõlama järgmised mõtted:
 
Taastusravikonverents 2009 ja 2010
Taastusravi on üks oluline osa luu- ja liigesehaigete ravist. Eesti Reumaliidu eestvõttel on toimunud kaks taastusravi teemalist konverentsi  nii 2009. kui ka 2010. aastal.