Reumaõe infoliin 14408. Reumaõde Kersti Ossaar vastab infotelefonile tööpäeviti 9.00-16.00.   Loe edasi
1

Taastusravi konverents otsib vastuseid noorte ja laste seljaprobleemidele

PRESSITEADE
Eesti Reumaliit MTÜ
05. märts 2013
 
22. märtsil kell 10:00 algab Eesti Rahvusraamatukogu suures saalis tänavune taastusravi konverents. Esindusliku ürituse avab sotsiaalminister Taavi Rõivas.
 
Keskseks teemaks on sel korral noorte ja laste seljaprobleemid. Juttu tuleb taastusravi võimalustest 2013. aastal, põletikulise liigesehaige toimetulekust tööl ja elus. Samuti otsitakse vastust küsimusele, keda tuleks saata operatsioonile. Esitlusele tuleb reumatoidartriiti (RA) simuleeriv kostüüm, mille kandmine aitab tervel inimesel aru saada, kuidas peab RA haige igapäevaselt toime tulema.
 
Töötoa raames tutvustatakse  RA haigele mõeldud sõrmuste ortoose (tugivahendeid), mis on Eestis siiani vähelevinud. Sõrmuste eesmärk on toetada sõrmeliigeseid meditsiiniliselt, anda liigestele tagasi aktiivsus ning samas täita ka ehte funktsiooni.
 
Eesti Reumaliidu juhatuse esinaise Ülle Kullamaa sõnul rõhutas poliitikauuringute keskus Praxis oma 2012. aastal avaldatud uuringus, et luu- ja liigesehaiguste komplekse ravi kättesaadavust tuleb parandada. “Sellele järeldusele vaatamata on Haigekassa asunud piirama taastusravi kättesaadavust, võttes taastusarstidelt ära otsustamisõiguse ravikordade ja nende pikkuse määramise üle,” lausus Kullamaa.
 
Taastusravi konverentsi näol on tegu Eesti Reumaliidu traditsioonilise üritusega, mis toimub juba neljandat korda. Ürituse eesmärgiks on arutada arenguvõimalusi, mis puudutavad eelkõige taastusravi kättesaadavust ja ravikvaliteeti Eestis.
 
Taastusravi konverentsi sihtgrupiks on taastusarstid, Sotsiaalministeeriumi, Haigekassa ja  rehabilitatsiooniteenuseid pakkuvate asutuste spetsialistid, tegevus- ja füsioterapeudid, perearstid ja –õed ning kooliarstid ja õed.
 
Taastusravi konverentsi koostööpartneriks on Eesti Taastusarstide Selts.
 
Eesti Reumaliit (ERL) on katuseorganisatsioon, mis ühendab reumaatiliste haigustega inimeste ühinguid üle Eesti. 1991. aastal loodud ERLi eesmärk on aidata kaasa luu- ja liigesehaigete ravi kättesaadavusele, teadlikkuse tõstmisele ja elukvaliteedi parandamisele.
 
Lisainfo ja ürituse programm: www.reumaliit.ee
 
Lisainfo: 
Enid Udras | Eesti Reumaliidu kommunikatsioonijuht
E-mail: enid@reumaliit.ee | Mobile: +372 56 610 886
 
Eesti Reumaliit / Estonian Rheumatism Association
Toompuistee 10 Tallinn 10137 Estonia