Reumaõe infoliin 14408. Reumaõde Kersti Ossaar vastab infotelefonile tööpäeviti 9.00-16.00.   Loe edasi
1

Suveseminar 2013 - Marguse puhkekeskuses, Otepääl

Suveseminar 2013 - Marguse puhkekeskuses, Otepääl
Suve algust tähistav Eesti Reumaliidu traditsiooniline suveseminar toimus seekord ligi 70 osalisega looduskaunis Marguse puhkekeskuses, Valga maakonnas, 1.-2. juunil. Eriliselt oli meil vedanud ilmaga, päike soojendas Otepääd kogu nädalavahetuse. Puhkekeskuse territooriumil oli kaunis Marguse paisjärv ning maalilised vaated Lõuna-Eesti maastikule. Seekordne suveseminar keskendus alternatiivmeditsiinile, utsitades inimesi rohkem kuulama oma keha sisehäält ning leidma abi loodusest meie ümber. Eesti loodus on kaunis, mitmekülgne ning helde!
 
1. juuni hommikul saabusid alguspunktidest Tartu ja Tallinn Marguse puhkekeskusesse Otepääl kaks bussi, mis olid täis liikmeid, keda teekonnal aina juurde lisandus. Registreerumise ning lühikese asukohaga tutvuse järel kuulasime tervituskõnesid Eesti
 
Reumaliidu juhatuse esinaiselt Ülle Kullamaalt, juhatuse liikmelt Hele Lemettilt ning liikmeprogrammi koordinaatorilt ja ürituse korraldajalt Kadri Kokkalt. Tõotas tulla tore ja sisukas suveseminar!
 
Maitsva lõunasöögi järel esines massöör ja nõustaja Laine Laas suveseminari populaarseima loenguga „Loodus – jõud meie keha toeks“. Loeng andis rohkesti põnevaid ja kasulikke teadmisi looduslikeks valikuteks ihuhädade leevendamisel. Kirja said pandud tõmmiste retseptid liigestele ja kõõlustele. Loodus pakub abi nii kõrvetiste, palaviku kui ka põletike vastu. Uusi teadmisi täiendasid juba kodus  valmistatud kanged tõmmised, mis publiku seas ringi käima lasti.
 
Tõmmiseid saab valmistada praktiliselt kõigest – alustades tammetõrudest ja lõpetades sipelgatega! Laine Laas utsitas kõiki usaldama oma sisetunnet ning tihemini pöörduda looduse poole, kuna vanarahvatarkused on toiminud juba aastasadu- ja tuhandeid. Kaasahaarava loengu jagas  virgutavate harjutuste abil kahte osasse Natali Taevere.
 
Päeva teiseks loenguks suundusime murule, kaenla all matid, millel mugav istuda. Võimlemisterapeudid Heli Mõistus ja Aime Jaanisoo tõid kuulajateni jaapanist pärinevad Shindo venitusharjutused, mis on lihtsad ja tõhusad. Shindo`s lähtutakse sarnaselt teiste idamaiste traditsioonidega sellest, et eluenergia liigub meis energiakanalites ehk –meridiaanides. Kui energia voolab takistusteta, oleme terved ja teovõimelised, tõkked energia liikumise teel viivad aga tasakaalutuse ja tervisehäireteni.
 
Terapeutide juhtimisel aidati kõigil osalistel õiged asendid kätte saada, et harjutustest maksimaalset mõju saada. Väga mõnus oli kaunil suvepäeval õues venitusharjutusi teha!
 
Hingetõmbepausile ning muljetamisele järgnes kosutav õhtusöök. Mõlemal päeval oli võimalus osaleda ka loteriis, mille iga loos võitis! Õhtul võtsime kokku esimese päeva muljed ning panime küdema saunad. Hüva leili jätkus pikemaks ajaks! Esinema tuli kahemeheansambel REMIX Tartust, kes mängisid nii aeglasemaid kauneid palu, kui ka kiiremaid hästituntud laule, mis nii mõnelgi kuulajal jala tatsuma panid.
 
Peagi jagasime osalejad nelja suuremasse rühma ning alata võis viktoriin. Küsimused puudutasid nii meid võõrustavat Otepääd, kui ka Eesti Reumaliitu. Ajude ragistamist ja meenutamist oli küllaga ning suurele osale küsimustele sai kamba peale ka vastused leitud.
 
Teise päeva hommikusöögile järgnes päeva sissejuhatus Kadri Kokkalt ning uus päev võis alata! Tõlliste ja Õru valla perearsti kohusetäitja Martin Ruumet tegi kokkuvõtte toitumisalasest uuringust China Study. Uuring kinnitab, et taimsel toidul baseeruv dieet võib oluliselt vähendada kasvajate teket.
 
Suveseminari viimaseks loenguks oli tootekonsultant Tiina Larionovi loeng aaloe tervendavast mõjust liigestele. Aaloe on rikkaliku ajalooga küüslaugu ja sibula „sugulane“ ning on küps 3-4 aastaselt. See imeline taim kaitseb  eelkõige epiteelkudesid. Antioksüdandid võitlevad vabade radikaalidega ja misläbi see mõjub ühtviisi hästi nii nahale kui seedelundkonnale, kuna puhastab organismi jääkainetest. Samuti on aaloel looduslik põletikuvastane ja antibakteriaalne mõju. Positiivne mõju on taimel ka immuunsüsteemile, mis saavutab tasakaalu ja kooskõla ning kaitseb organismi mitmesuguste kahjulike faktorite eest. Tutvusime ka Forever Living toodetega, mis baseeruvad aaloel.
 
Koduteekonnale eelnes mõnus lõunasöök. Kätte said jagatud ka loterii peaauhinnad – kolm 13-eurost kupongi Helsingisse ja tagasi ning kaks reisi Helsingisse ja tagasi kahele. Palju õnne võitjatele!
 
Suveseminari 2013 võib lugeda igati õnnestunuks, kuid miski sellest poleks saanud võimalikuks ilma Teieta, kallid tulijad! Loodame, et nautisite suve algust Otepääl ning naasesite koju meeldivate mälestustega. Suur tänu kogu meeskonna poolt ning kohtume järgmisel aastal uuesti.
 

Pildid: vaata siit!