Reumaõe infoliin 14408. Reumaõde Kersti Ossaar vastab infotelefonile tööpäeviti 9.00-16.00.   Loe edasi
1

Suveseminar 2012 - Kloogaranna noortelaagris

Suveseminar 2012 - Kloogaranna noortelaagris
Selle suve suveseminar toimus Kloogaranna noortelaagris 01.-03. juuni. Ilmast hoolimata veetis ligi sada reumaliikumise aktivisti toreda nädalavahetuse mere ääres. Esimesel päeval keskenduti eelkõige välimusele, mis on ju hea tuju alus! Külas käisid särtsakas meigikunstnik Teele Russmann, kes tegi puust ja punaseks selgeks hea meigi alused meie oma publiku seast leitud modellide peal. Hea meik pole midagi väärt ilma õige soenguta ja nippe juuksehooldusest jagas seminarist osavõtjatele juuksur Allar Koort. Pärast virgutuspausi jätkus Tia Mere ettekanne hambaproteesidest. Esimese päeva lõpuks sai ilumeel treenitud.
 
Teisel päeval keskenduti hingeelule ja vaimule. MTÜ Minu Tasakaal spetsialistid viisid läbi töötubasid, mis ergutasid meeli. Võrdselt hästi hindasid osalejad muusika-, liikumis– ja kunstiteraapiat, samuti psühhodraama, individuaalnõustamise ja meditatsiooni töötubasid, mis said osaljeate poolt väga positiivset tagasisidet.
 
Kolmandal päeval tuli arutlusele teemasid siit ja sealt. Populaarsemaiks kujunesid psühholoog Toivo Niibergi töötoad suhtlemise kuldreeglitest ning perede koostegevusest ja kroonilise haigusega hakkama saamisest. Paralleelselt toimusid ka töötoad artiklite kirjutamisest ja ajakirjanikega suhtlemisest, mida juhtis Kerttu Rakke, ning Marek Jaaksoni ja Janek Muru juhitud esitlus sponsorluse teemadel.
 
Unustada ei saa ka õhtuseid programme. Esimesel õhtul nautisime Erich Kriegeri etteastet ja teisel päeval lõbustasime üksteist - iga ühingu poolt oli ette valmistatud taidlusvoor ja tantsulood.