Reumaõe infoliin 14408. Reumaõde Kersti Ossaar vastab infotelefonile tööpäeviti 9.00-16.00.   Loe edasi
1

Suveseminar 2010 - Saaremaal

Suveseminar 2010 - Saaremaal
2010. aasta juuni esimesel nädalavahetusel toimus Saaremaa kadakate vahel juba viiendat aastat Suveseminar, mis on suunatud Eesti Reumaliidu liikmetele. Sel aastal otsustati külastada Saaremaa Reumaühingu, kui Eesti Reumaliidu kõige noorema ühingu kodukanti ning seminari peateemaks oli luu- ja liigesehaigustega kaasuvad haigused.
 
Töökat kahepäevast reisi saatis päikesepaiste Tehumardi puhkekeskuse kompleksil. Kerge unega varajastele ärkajatele ei olnud öösel kell kolm Lõuna-Eestis bussi peale astuda mingi probleem ning koos Põhja-Eesti inimestega astuti virksalt juba 10:00 praamile. Laupäevast päeva jääb meenutama loeng dr Helvi Koppeli esituses, tutvumine kohaliku loodusega ja õhtune Saaremaa-teemaline viktoriin. Pühapäev algas virksa võimlemiskavaga reumaatilistele haigetele Pavel Afanasjevi õpetusel, millele järgnes maitsev hommikusöök. Turgutatud ja toidetud keha otsis automaatselt istet järgneval loengul, mille teemaks oli kroonilise haige vaimne tervis. Dr Kaja Sepa äärmiselt huvitav loeng rääkis kroonilisest haigusest tingitud psüühilistest häiretest ja peamiselt esinevatest haigustest. Loengu vältel said kuulajad proovida mitmeid erinevaid nägemisteste ning lõpuks lahendada ka nupuka sõnademänguna tunduva viktoriini. Naerulsui esitati lugejale veel mitmeid küsimusi enne kui lõunalauda istuti. Nädalavahetus hakkas lõppema ning ees terendas (pikk) sõit kodu poole. Ergutatud meelil asuti kotte pakkima ja pagasit laadima, sest kahe bussiga tulnud osalejaid oli sellel aastal kokku 13 ühingust 95 ringist. Seejuures tuleb tänada kahte vahvat ja lõbusat bussijuhti, Uunot ja Vellot.
 
Kokkuvõttes õnnestus juubeli Suveseminar üle ootuste ning üritust jääb meenutama vabatahtlike meisterdatud kadakased meened, maitsev toit, soojad tunded, kaunis loodus ning huvitavad loengud. Suur tänu kõigile osalejatele, esinejatele, korraldajatele ja noortele vabatahtlikele!
 

Vaata pilte:

Suveseminar 2009

Suveseminar 2008