Reumaõe infoliin 14408. Reumaõde Kersti Ossaar vastab infotelefonile tööpäeviti 9.00-16.00.   Loe edasi
1

Reumatoidartriidist ja spondüliidist teatakse vähe, kuid huvi on suur

PRESSITEADE
Eesti Reumaliit MTÜ
10. märts 2010
 
Eesti Reumaliidu eestvedamisel alates käesoleva aasta märtsist toimuvate reumatoidartriidi ja spondüliidi koolituspäevade vastu on huvi korraldaja hinnanguil oodatust kordi suurem. Juba kolmel korral toimunud ning nii avalikkusele kui ka patsientidele suunatud teabeüritustel on tänaseks osalenud ligi 300 inimest.
 
"Nii Tartus, Põlvas kui ka Tallinnas läksid üritused täissaalile, mis näitab ühest küljest seda, et huvi ning vajadus vastava info järele on suur," ütles esimesi koolitusi läbiviinud reumatoloog dr Piia Tuvik. "Samas tuli tõdeda, et saalist kõlanud küsimused räägivad inimeste vähestest teadmistest oma haiguse ja selle ravivõimaluste osas. Ka reumatoidartriidi ja spondüliidi kaasaegsed diagnoosimisvõimalused ning esimeste sümptomite äratundmine on paljudele uudiseks. Ei teata ka seda, et komplekse raviga saab haiguse kulgu oluliselt mõjutada ja liigeseid hävingu ja moondumiste eest kaitsta." lisas tohter.
 
Koolituste korraldaja, Eesti Reumaliidu arendusjuht Mari Levo, nentis, et taastusravist ja liikumisravist, mis on üheks ravi osaks, ei teata üldse või on teadmised samuti kesised.
 
"Reumatoidartriiti on võimalik juba varakult diagnoosida. Varajase artriidi kabinetti, Ida-Tallinna Keskhaigla Magdaleena polikliinikus, saab perearsti saatekirja alusel konsultatsioonile tulla juba paari päeva jooksul," rääkis Ida-Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakonna juhataja dr Kati Otsa.
 
Euroopa Liidu statistika põhjal on reumatoidartriit enim invaliidistav ja füüsilist puuet ning selle tagajärjel töövõimetust põhjustav haigus. Sellele järgnevad sclerosis multiplex, diabeet, HIV ning südameveresoonkonnahaigused.
 
Järgmine Eesti Reumaliidu koolitus toimub 11. märtsil kell 15 hotellis Euroopa, Paadi tn 5, Tallinnas. Üritust toetab Euroopa Sotsiaalfond. Teemaks on seekord lülisamba- ja seljahaigus - spondüliit.
 
Infot reumatoidartriidi, spondüliidi ja koolituste kohta leiab www.reumaliit.ee
 
Lisainfo: 
Enid Udras | Eesti Reumaliidu kommunikatsioonijuht
E-mail: enid@reumaliit.ee | Mobile: +372 56 610 886
 
Eesti Reumaliit / Estonian Rheumatism Association
Toompuistee 10 Tallinn 10137 Estonia