Reumaõe infoliin 14408. Reumaõde Kersti Ossaar vastab infotelefonile tööpäeviti 9.00-16.00.   Loe edasi
1

Reumafoorumi peateema oli krooniliste haigete kaasaegne ravi ja püsimine tööturul

PRESSITEADE
Eesti Reumaliit MTÜ
05. november 2009
 
Leedus diagnoositi noorim patsient 9 kuuselt, Eestis 1 aastaselt
 
Reumatoidartriidi põhjused pole teada. Siin mängib rolli geneetiline soodumus, infektsioonid, läbipõetud kroonilised põletikud, suitsetamine, raske füüsiline töö jne.
 
Oluline on haigus varajases staadiumis avastada ning alustada kaasaegse ravi – ja taastusraviga. Kaasaegseim suund reumatoidartriidi ravis on bioloogiline ravi. Bioloogiline ravi on näidustatud erinevate põletikuliste liigesehaiguste korral. Nendeks on reumatoidartriit, psoriaatiline artropaatia, anküloseeriv spondüliit ja juveniilne artriit.
 
Sõna “bioloogiline” ei viita mitte sellele, et tegemist on naturaalsete või otse loodusest võetud ainetega vaid sellele, et tegemist on aktiivsete ainetega, mis inimese organismis sekkuvad keerulisse põletiku protsessi. Täiskasvanute reumaatiliste põletikuliste haiguste bioloogilise raviga tegelevad Tartu Ülikooli Kliinikumi, Ida-Tallinna Keskhaigla ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla reumatoloogid ja laste liigesepõletiku bioloogilise raviga Tallinna Lastehaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikumi lastereumatoloogid. Eestis on bioloogiline ravi laiemalt kasutusel alates 2007. aastast ja praeguseks saab ravi üle 200 reumaatilise haige. Eestis hakati lastel bioloogilist ravi kasutama alates 2004. aastast.
 
Eesti Reumaliidu eestvõttel ilmub lähinädalal „Bioloogilise ravi teatmik patsiendile“, mida esitletakse 5. novembril toimuval 8. Reumafoorumil „Teeme koostööd parema tuleviku nimel“.
 
Reumafoorum keskendub sel aastal eelkõige luu- ja liigesehaiguste varajasele avastamisele ja kaasaegse järjepideva raviga alustamisele, mis tagab inimeste töövõime, tööturul püsimise ja töökoha säilitamise. Infot leiad www.reumaliit.ee
 
Lisainfo: 
Enid Udras | Eesti Reumaliidu kommunikatsioonijuht
E-mail: enid@reumaliit.ee | Mobile: +372 56 610 886
 
Eesti Reumaliit / Estonian Rheumatism Association
Toompuistee 10 Tallinn 10137 Estonia