Reumaõe infoliin 14408. Reumaõde Kersti Ossaar vastab infotelefonile tööpäeviti 9.00-16.00.   Loe edasi
1

Reumafoorum 2016 "Lapsed liikuma!"

Selle aastane Reumafoorum tomub Paide Arvamusfestivali raames ning arutelu alapealkirjaks on "Lapsed liikuma!"
 
Reumafoorumi arutelu toimub Terve elu alal 13. augustil kell 16.00-17.30.
 
Terve elu ala tuleb 12.-13. augustil Paide Keskväljakule, kui olla näoga kiriku poole, siis paremat kätt.
 
Kroonilist haigust põdevatele lastele ei pakuta nende võimetele vastavaid sportimisvõimalusi. On levinud arusaam, et kroonilise haigusega laps tuleb kehalise kasvatuse tunnist kõrvale jätta, kuigi tegelikult peaks haigusega diagnoositud laps just võtma osa liikumist soodustavatest tegevustest. Seda muidugi jälgides tema tervislikku seisundit ning seeläbi pakkuda füüsiliselt aktiivseid tegevusi, mis toetavad haigusega toimetulekut.
 
Teaduslikel alustel põhinevad seisukohad kinnitavad, et lapseea spordis osalemise programmid peaksid keskenduma mitmekülgsete oskuste arendamisele, suurendades spordis osalemise võimalusi ja minimeerides väljalangemist. See kõik on oluline nii tervise, vigastuste ennetamise kui psühholoogilise arengu ja hilisema aktiivse eluviisi säilitamise seisukohalt, et lapsed treeniksid enne murdeiga erinevatel spordialadel ja saaksid sealt positiivse kogemuse. Lisaks on oluline, et lapsed, nii terved kui näiteks kroonilise haigusega, saaksid treenida vastavalt enda arengule ning saaksid oma võimeid ja oskusi arendada eakohaselt.
 
Arutelul osalevad reumatoloog Sirje Tarraste, spordipsühholoog Aave Hannus, Haridus- ja Teadusministeeriumi esindaja Mihkel Lees ning füsioterapeut Kirsti Pedak
 
Arvamusfestival on kõigile osalejatele tasuta!
 
Kogu Arvamusfestivali kava leiate siit: http://www.arvamusfestival.ee/kava/
 
*Info Reumafoorumi kohta täieneb jooksvalt