Reumaõe infoliin  6414 418. Reumaõde Kersti Ossaar vastab infotelefonile tööpäeviti 9.00-16.00.   Loe edasi
1

Reumafoorum 2016 "Lapsed liikuma!"

Selle aastane Reumafoorum tomub Paide Arvamusfestivali raames ning arutelu alapealkirjaks on "Lapsed liikuma!"
 
Reumafoorumi arutelu toimub Terve elu alal 13. augustil kell 16.00-17.30.
 
Kroonilist haigust põdevatele lastele ei pakuta nende võimetele vastavaid sportimisvõimalusi. On levinud arusaam, et kroonilise haigusega laps tuleb kehalise kasvatuse tunnist kõrvale jätta, kuigi tegelikult peaks haigusega diagnoositud laps just võtma osa liikumist soodustavatest tegevustest. Seda muidugi jälgides tema tervislikku seisundit ning seeläbi pakkuda füüsiliselt aktiivseid tegevusi, mis toetavad haigusega toimetulekut.
 
Teaduslikel alustel põhinevad seisukohad kinnitavad, et lapseea spordis osalemise programmid peaksid keskenduma mitmekülgsete oskuste arendamisele, suurendades spordis osalemise võimalusi ja minimeerides väljalangemist. See kõik on oluline nii tervise, vigastuste ennetamise kui psühholoogilise arengu ja hilisema aktiivse eluviisi säilitamise seisukohalt, et lapsed treeniksid enne murdeiga erinevatel spordialadel ja saaksid sealt positiivse kogemuse. Lisaks on oluline, et lapsed, nii terved kui näiteks kroonilise haigusega, saaksid treenida vastavalt enda arengule ning saaksid oma võimeid ja oskusi arendada eakohaselt.
 
Arutelul osalevad reumatoloog Sirje Tarraste, spordipsühholoog Aave Hannus, Haridus- ja Teadusministeeriumi esindaja Mihkel Lees ning füsioterapeut Kirsti Pedak.
 
Vestlust juhib Tõnis Saag.
 
Arvamusfestival on kõigile osalejatele tasuta!
 
 
 
*Info Reumafoorumi kohta täieneb jooksvalt