Reumaõe infoliin  6414 418. Ida-Tallinna Keskhaigla reumaõed vastavad infotelefonile tööpäeviti 10.00-15.00.   Loe edasi
1

Reumafoorum

Reede, 22. november 2013 - 10:00
Reumafoorum on iga-aastane traditsiooniline üritus, mis sai alguse 2002 aastal.
 
22.11.2013. a. toimuva 11. Reumafoorumi eesmärgiks on luu- ja liigesehaigete ja nende pereliikmete, tööandjate, perearstide ja teiste meditsiinitöötajate, ametnike ning avalikkuse teadlikkuse tõstmine 200 erineva luu-, liigese- ja sidekoehaiguste laiast levikust. Eeskätt pöörame tähelepanu põletikulistele haigustele (juveniilne idiopaatiline artriit e lapseeal krooniline liigesepõletik ehk JIA, reumatoidartriit e krooniline liigesepõletik, anküloseeruv spondüliit e jäigastav lülisambapõletik ja psoriaatiline artriit e nahahaigusega kaasnev raskekujuline liigesepõletik). Eestis haigestub JIA-sse ligi 140 last aastas.
 
Põletikulised liigesehaigused on raskesti kulgevad ja enim töövõimetust põhjustavad reumaatilised haigused, mis varajase diagnoosimise, õigeaegse ja kaasaegse komplekse ravi tulemusena on hästi kontrollitavad ning aitavad ära hoida invaliidistumise ja ühiskonnaelust kõrvalejäämise. Tänapäeva kooliealised noored on väga arvutikesksed, mis tähendab, et igapäevane liikumine on minimaalne. Reumafoorumil soovime tähelepanu juhtida liikumise olulisusele ning kaasata kehalise kasvatuse õpetajaid, et tõsta teadlikkust, kuidas õpilast suunata ning teda vajadusepõhiselt kaasata. Septembrist kuni novembrini 2013 korraldatakse teabepäevad koolides terviseõpetuse- ja kehalise kasvatuse tundides, et juhtida tähelepanu luu- ja liigesehaigustele, ning nende haigustega seonduvatele probleemidele, mille läbil tõsta koolilaste ja haridustöötajate teadlikkust.
 
2013 aastal on kavas korraldada kokku teabepäevi kümnes koolis, 2014 aastal 20 koolis.