Reumaõe infoliin  6414 418. Reumaõde Kersti Ossaar vastab infotelefonile tööpäeviti 9.00-16.00.   Loe edasi
1

Reumafoorum

Reumafoorum 2016
13. augustil Paide Arvamusfestivali raames toimunud Eesti Reumaliidu Reumafoorumil tõdesid arutelul osalenud eksperdid, et eesti lapsed liiguvad üha vähem ning positiivne liikumisharjumus pole enam iseenesest mõistetav.
 
Spordipsühholoog Aave Hannuse sõnul on laste ja noorte liikumise juures absoluutseks miinimumiks see, kui laps liigub päevas vähemalt 60 minutit mõõduka kuni tugeva tempoga.  
Aave Hannus
Sport on laste jaoks ideaalne võimalus põnevalt ja lõbusalt aega veeta, sõpru leida, õppida nii liikumis- kui suhtlemisoskusi ning enda tervise eest hoolitsemist. Õigem on vist öelda, et sporditegemine oleks seda kõike. Tegelikkus näeb välja teisiti. 
 
Käimispäev 2016
13. augustil kell 16 toimub Paides Arvamusfestivali raames Eesti Reumaliidu Reumafoorum, kus arutletakse igapäevaselt peavalu tekitava  küsimuse üle, kuidas sada lapsed aktiivselt liikuma.
 
13. augustil kell 16 toimub Paides Arvamusfestivali raames Eesti Reumaliidu Reumafoorum, kus arutletakse miljoni dollari küsimuse üle, kuidas saada lapsed liikuma.
 
Selle aastane Reumafoorum tomub Paide Arvamusfestivali raames ning arutelu alapealkirjaks on "Lapsed liikuma!"
 
Reumafoorumi arutelu toimub Terve elu alal 13. augustil kell 16.00-17.30.
 
8. mail 2015 toimus järjekorras 15. Reumafoorum, mille peateemaks oli „Kuidas hoida luu- ja liigesehaigeid tööturul ning säilitada elukvaliteeti?“
 
Ühiselt leiti lahendusi, mida teha selleks, et luua patsiendile parimad võimalused õigeaegsele ravile jõudmiseks ning seeläbi ka elukvaliteedi tõstmiseks.
 
13. Reumafoorum (2014) "Luu-ja liigesehaigete inimeste tööle naasmine ja seal püsimine"
21. novembril peeti Meriton Grand Conference & Spa Hotellis juba 13. Reumafoorum, kuhu olid kokku kutsutud erinevate organisatsioonide juhid, poliitikud.
 
Eesti Reumaliidu korraldatud Reumafoorumil, mille teemaks oli „Luu- ja liigesehaigete inimeste tööle naasmine ja seal püsimine?“, sai selgeks, et poliitikute, juhtide, organisatsioonide ning kodanike vaheline koostöö on edasiminekuks äärmiselt oluline. Foorumil toimunud ümarlaual oli põhiliseks jututeemaks töövõimereform, mille kohta jätkus ka küsimusi kohale tulnud kuulajatel. 
 
11. reumafoorum „Vaimne tervis- luu- ja liigesehaigete laste ning noorte valikuvõimalused"
Reumafoorum „Vaimne tervis- luu- ja liigesehaigete laste ning noorte valikuvõimalused“ toimus reedel, 22.novembril 2013.a. Tallinnas Eesti Rahvusraamatukogu suures saalis.
 
Eestis on ligi 250 000 luu- ja liigesehaiget. Euroopas kannatab luu- ja liigesehaiguste all üle 100 miljoni inimese. Luu- ja liigesehaigused (reumaatilised haigused) on kõige levinumad haigused Euroopas sh Eestis.
 
Reumafoorum 2012 "Töövõimeline Eesti?"
23. novembril toimus Meriton Grand Conference & Spa Hotellis (Toompuiestee 27) Reumafoorum 2012 - "Töövõimeline Eesti?" Oodatud olid kõik spetsialistid, patsiendid ja tööandjad, üritus oli tasuta.
 
Reumafoorum 2011 - „Tänapäevase ravi parem kättesaadavus parandaks reumaatiliste haigete tervist ja elukvaliteeti“

28. 10. 2011 toimus Tallinnas Eesti Reumaliidu ja Eesti Reumatoloogia Seltsi koostööl 10. Reumafoorum teemal „Tänapäevase ravi parem kättesaadavus parandaks reumaatiliste haigete tervist ja elukvaliteeti“. Ühtlasi tähistasime ka Eesti Reumaliidu 20. sünnipäeva. Meenutades organisatsiooni arengut läbi kahe aastakümne ei unustatud ka pöörata pilku tulevikku. Täname ürituse toetajaid: Hasartmängumaksu Nõukogu, MSD, GlaxoSmithKline, Kuldsponsorid Roche ja Abbott.

Lehed