Reumaõe infoliin 14408. Reumaõde Kersti Ossaar vastab infotelefonile tööpäeviti 9.00-16.00.   Loe edasi
1

Rahvusvahelisel luu- ja liigesehaiguste päeval kutsutakse üles jagama oma lugu

PRESSITEADE
Eesti Reumaliit MTÜ
12. oktoober 2016


12. oktoobril on rahvusvaheline luu- ja liigesehaiguste päev, mis kutsub üles märkama reumaatilise haigusega diagnoositud inimesi meie ümber.

„Kokku tuntakse ligi 200 erinevat diagnoosi. Eestis on hinnanguliselt 200 000 inimest, kes elavad koos mõne luu- või liigesehaigusega,“ räägib Eesti Reumaliidu tegevjuht Marek Jaakson mõtlemapanevalt suurest arvust inimestest, kes meie kõrval haigusele vaatamata kõigele oma igapäevaseid toimetusi teevad. „Sellega põhjustavad luu- ja liigesehaigused enim tööturult väljalangemist enne pensioniiga,“ lisab Jaakson.
 
Selleaastase päeva teemaks on: „Tulevik on meie endi kätes“. Nii kutsutaksegi inimesi üle maailma jagama oma lugu, mis seob neid reumaatiliste haigustega. Oma loo jagamiseks tuleb teha kas lühike video või pilt, kus on jäädvustatud käed mingis meelistegevuses, mis annab edasi emotsiooni, et liigeshaige inimene ei lase haigusel enda elu võimust võtta. 
 
Kuna luu- ja liigesepäev on rahvusvaheline, siis saab oma lugu jagada sotsiaalmeedias kasutades ingliskeelset teemaviidet #WADstory. 
 
Jaaksoni sõnul aitab taoline kampaania ja päev kaasa sellele, et avalikkuseni jõuaks teadmine, et reumaatilised haigused ei esine ainult pensionäridel. „Oluline on, et inimesed teadvustaksid, et kroonilised luu- ja liigesehaigused ei küsi vanust ega sugu ning et riik saaks aru, kui oluline on panustada sellesse, et kroonilised haiged tööturult liiga vara välja ei langeks,“ märgib Jaakson.
 
Robert Hein | Kommunikatsioonijuht / Communication manager
E-mail: robert@reumaliit.ee | Mobile: +372 584 229 12
 
Eesti Reumaliit / Estonian Rheumatism Association
Toompuistee 10 Tallinn 10137 Estonia