Reumaõe infoliin 14408. Reumaõde Kersti Ossaar vastab infotelefonile tööpäeviti 9.00-16.00.   Loe edasi
1

Pool tundi liikumist päevas pikendab eluiga umbes neli aastat

PRESSITEADE
Eesti Reumaliit MTÜ
25. august 2015
 
Pool tundi liikumist päevas pikendab eluiga umbes neli aastat
 
29. augustil kell 12 toimub Tallinnas Tornide väljakul aktiivset liikumist ning tervislikku eluviisi toetav üritus – Käimispäev, mille eesmärgiks on luu- ja liigesehaiguste tutvustamine ning seeläbi avalikkuse teadlikkuse tõstmine. Ühtlasi on võimalik kuulata tervisealaseid loenguid ning läbida kepikõndides 1- või 3-kilomeetrine distants.  
 
„Liikumine on ravi! Juba 30 minutit liikumist päevas pikendab eluiga umbes neli aastat,“ rõhutab Füsioteraapia Kliiniku ja Eesti Rahvusballeti füsioterapeut Sirli Hinn nädalavahetusel toimunud IX Rahvusvahelisel Balti Spordimeditsiini konverentsil kõlama jäänud mõtet. Sirli Hinni juhendamisel on võimalik Käimispäeval õppida õigeid soojendus- ja venitusharjutuste tehnikaid.
 
„Käimispäev pakubki võimaluse veeta koos pere või sõpradega aktiivne laupäev. Kuna distantsid on mõõdukad, annab see võimaluse kaasa võtta nii pere pisemad kui ka eakamad,“ sõnab Eesti Reumaliidu tegevjuht Marek Jaakson. 
 
Käimispäeva kuulutab koos Riigikogu liikme ja sotsiaalkomisjoni aseesimehe Monika Haukanõmmega avatuks Eesti Reumaliidu juhatuse esimees Terje Karp. Peale avamist saab alguse loeng „Pajatused podagrast“, mille viib läbi reumatoloog Maria Üprus. Seejärel on kõigil huvilistel võimalik kuulata loengut D-vitamiini rollist osteoporoosi ennetuses ja ravis. Samuti õpetatakse Käimispäeval õiget kepikõnni tehnikat, et sellest oleks võimalikult palju kasu organismi ning luu- ja lihaskonna vastupanu tugevdamisel.
 
„Oleks olemas tablett, mis sisaldab sama kasutegurit, mis keha saab liikumisest, siis oleks see maailmas enim müüdud ravim,“ sõnab Hinn ning lisab, et eesmärk peaks olema pikk ja aktiivne elu, mitte elu, mis tundub pikk! Tule ise ja võta sõbrad kaasa! Üritus on kõigile tasuta!
 
Muusikalist vahepala pakuvad Viveli Maar, Vivi Maar, DJM ja DJ-KJK. Linetantsu löövad Kantriroosid.  Kohal on erinevad asutused, kes pakuvad informatsiooni, suupisteid ja muud huvitavat. Lisaks saab mõõta tervisenäitajaid. Kohapeal on võimalik laenutada tasuta käimiskeppe. Samuti toimub üritusel suur loos!
 
Kõigi vahel, kes registreerivad end või oma sõpra Käimispäeval osalejaks, läheb loosi tahvelarvuti! Registreerida saab end siin: http://www.reumaliit.ee/osale-tahvelarvuti-loosimises
 
Käimispäev toimub tänavu juba 16. korda ning selle korraldajaks on Eesti Reumaliit. Päevakava ja lisainformatsioon: https://www.facebook.com/events/392482090942189/ ja www.reumaliit.ee
 
Foto: Käimispäev 2014 /Eesti Reumaliit
 
Lisainfo: 
Kadi Hainas | Eesti Reumaliidu kommunikatsioonijuht
E-mail: kadi@reumaliit.ee | Mobile: +372 51 993 966
 
Eesti Reumaliit / Estonian Rheumatism Association
Toompuistee 10 Tallinn 10137 Estonia