Reumaõe infoliin 14408. Reumaõde Kersti Ossaar vastab infotelefonile tööpäeviti 9.00-16.00.   Loe edasi
1

Kuues taastusravi konverents tõi fookusesse salaliku haiguse - podagra

PRESSITEADE
Eesti Reumaliit MTÜ
19. oktoober 2015
 
Kuues taastusravi konverents tõi fookusesse salaliku haiguse - podagra
 
Reedel toimunud tervishoiutöötajatele mõeldud 6. Taastusravi konverentsi teemaks oli „Podagra – salalik haigus“.
 
Konverentsil käsitleti olulisi aspekte – podagra ravimeid, dieeti, liikumist, samuti labori- ja radioloogilisi uuringuid podagra korral, muudatusi iabivahendite väljastamisel alates 2016. aastal, jalavaevustega haige käsitlust ja lahendusi ning reumaõe rolli haige ja arsti aitamisel.
Ettekandeid tegid oma ala spetsialistid: Eve-Kai Raussi (Põhja-Eesti Regionaalhaigla reumatoloog),  Indrek Hanso (Põhja-Eesti Regionaalhaigla radioloog), Karel Tomberg (Põhja-Eesti Regionaalhaigla laboriarst, Eesti Laborimeditsiini Ühingu juhatuse esimees), Maria Üprus (Ida-Tallinna Keskhaigla reumatoloog), Hanna-Liis Lepp (Regionaalhaigla kliinilise toitmise spetsialist), Eve Sooba (Ida-Tallinna Keskhaigla taastusarst), Tiina Kalevi (Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse keskkonna ja abivahendite teabekeskuse juhataja) ja Katti Kõrve (Ida-Tallinna Keskhaigla taastusarst).
 
„Kuna taastusravi konverents on suunatud tervishoiutöötajatele, perearstidele, taastusarstidele, füsioterapeutidele, töö- ja tervishoiuspetsialistidele ning teistele patsientidega kokkupuututvatele meditsiinitöötajatele, on konverentsi eesmärgiks aktiivselt fookuses hoida luu- ja liigesehaigetele vajalike tervishoiuteenuste ja info kvaliteetset kättesaadavust ning tagada seeläbi patsientidele parim võimalik ravi,“ kirjeldab Taastusravi konverentsi olulisust Eesti Reumaliidu tegevjuht Marek Jaakson.
 
Kõigil, kes harrastavad igapäevaselt istuvat tööd, liiguvad vähe ja ei pööra rõhku tervislikule ja mitmekesisele toitumisele, on soodumus podagrasse haigestuda. Haigus esineb nii meestel kui ka vanemas eas naistel, põhjustades patsientidel olulist elukaliteedi halvenemist, ägedas faasis tööealiste inimeste eemalejäämist töökohustustest ja produtiivsuse langust. Podagra on ainus reumaatiline haigus, mida on võimalik välja ravida.
 
Konverentsi korraldas Eesti Reumaliit koostöös Eesti Reumatoloogia Seltsi ja Eesti Taastusarstide Seltsiga.
 
Lisainfo: 
Kadi Hainas | Eesti Reumaliidu kommunikatsioonijuht
E-mail: kadi@reumaliit.ee | Mobile: +372 51 993 966
 
Eesti Reumaliit / Estonian Rheumatism Association
Toompuistee 10 Tallinn 10137 Estonia