Reumaõe infoliin  6414 418. Reumaõde Kersti Ossaar vastab infotelefonile tööpäeviti 9.00-16.00.   Loe edasi
1

Käimispäev kolib Tallinnast Valka

Laupäeval kogunes Tallinnas Tornide väljakule ligi 700 tervisest huvituvat inimest, kes said kuulata loenguid osteoporoosist ja podagrast, mõõta tervisenäitajaid ning läbida aktiivselt kepikõndides kas 1- või 3-kilomeetrine distants, teatas Eesti Reumaliit.
 
Liit korraldas tänavu Käimispäeva juba 16. aastat ning kaasas sellega oma tegevustesse nii liikmesühinguid kui laiemat avalikkust. Seega olid lisaks pealinlastele kohal ka liidu liikmed nii Tartu, Kohila, Viljandi, Jõgeva, Võru, Pärnu kui ka Põlva reumaühingutest.
 
Kui praegu on Käimispäev toimunud vaid Tallinnas, siis järgmine on korraldajail plaanis läbi viia koostöös Läti Reumaliiduga ning Valgas ja Valkas korraga.
 
Käimispäeva eesmärk on propageerida tervislikke eluviise ja aktiivset liikumist ning ühtlasi tutvustada avalikkusele luu- ja liigesehaigusi ning tõsta seeläbi inimeste teadlikkust.
 
«Praegu on väga selgelt näha, et inimeste teadlikkus reumaatiliste haiguste kohta on üsna madal. Seega on Eesti Reumaliidul plaanis tulevikus veelgi aktiivsemat rõhku panna teavitustööle, et iga inimene teaks, mida ta saab ise ära teha, et vältida luu- ja liigesehaigustesse haigestumist, või kuidas aidata oma lähedast, kes mõnda luu- või liigesehaigust põeb,» sõnab Eesti Reumaliidu tegevjuht Marek Jaakson.
 
Eesti Reumaliit on mittetulundusühing, mille eesmärk on lisaks avalikkuse teadvustamisele osaleda ka poliitika kujundamisel, mis omakorda aitab kaasa luu- ja liigesehaigete elukvaliteedi säilitamisele ja tervishoiuteenuste kättesaadavuse parandamisele.