Reumaõe infoliin  6414 418. Ida-Tallinna Keskhaigla reumaõed vastavad infotelefonile tööpäeviti 10.00-15.00.   Loe edasi
1

Käimispäev

pühapäev, 1. september 2013 - 10:00
Eesti Reumaliidu 14. Käimispäeva toimub Tallinnas Kadrioru pargis Kontsertiväljakul ja Kumu Kunstimuuseumi ruumides.
 
Üritusel õpetatakse kepikõnni õiget tehnikat, et sellest oleks võimalikult palju kasu organismi ja luu- ja lihaskonna vastupanu tugevdamisel. Päeva raames jagatakse infomaterjali ja on võimalik osaleda näidiskursusel professionaalsete kepikõnnitreeneritega.
 
Käimispäev propageerib ka teisi liikumisviise – kummilintidega võimlemist, lastele liikumismänge ja võistlusi. Käimispäeval saab mõõta oma tervisenäitajaid – vererõhku ja kolesterooli, rasvaprotsenti, kehamassiindeksit, veresuhkrut ning ennetada traumasid ja kontrollida luude hõrenemist puudutavaid näitajaid kohapeal olevate testide ja aparaatide abil jms. Tervisenäitajate mõõtmiste juures jagavad nõuandeid spetsialistid Ida-Tallinna Keskhaiglast. Lisaks loengutele toimub 3 töötuba, kus jagatakse teavet sobivatest liikumisviisidest ja haiguste ennetamisest ning toimetulekust nii kroonilistele haigetele kui ka avalikkusele.
 
Käimispäev sai alguse 1999. aastal Soome Reumaliidu eestvedamisel ning see oli üks esimesi üritusi Eestis, kus hakati kepikõndi liikumisviisina õpetama ja propageerima. Käimispäev propageerib kepikõndi nii avalikkusele kui haigetele, tutvustades seda ka lastele, noortele ja peredele eesmärgiga kaasata neid kõndima ja tegelema regulaarselt lihtsate liikumisharrastustega.