Reumaõe infoliin 14408. Reumaõde Kersti Ossaar vastab infotelefonile tööpäeviti 9.00-16.00.   Loe edasi
1

Eesti Reumaliit tõstab koostöös reumatoloogidega teadlikkust podagra kohta JÕHVIS

PRESSITEADE
Eesti Reumaliit MTÜ
10. november 2015
 
Eesti Reumaliit tõstab koostöös reumatoloogidega teadlikkust podagra kohta JÕHVIS
 
Reedel, 13. novembril toimub Jõhvi Kontserdimaja Salva saalis (Pargi tn 40) Eesti Reumaliidu teabepäev, mille teemaks on Euroopa elanikkonna vananemise ning eluviiside muutumise tõttu aina rohkem esinev haigus – podagra.
 
„Kõigil, kes harrastavad igapäevaselt istuvat tööd, liiguvad vähe ja ei pööra rõhku tervislikule ja mitmekesisele toitumisele, on soodumus podagrasse haigestuda,“ selgitab Eesti Reumaliidu tegevjuht Marek Jaakson teabepäeva olulisust.
 
Podagra on ülemaailmselt enam levinud liigesepõletik meestel, ent seda esineb ka naistel. Haigus tekib, kui veres tõuseb ainevahetuse jääkprodukti kusihappe tase liiga kõrgele, nii et see hakkab ladestuma liigestesse ja tekitab seal ägeda põletiku. Lisaks liigesekahjustusele suurendab podagra ka südame-, neeru- ja teiste süsteemsete haiguste tekke riski.
 
Podagra teabepäeval räägib Tartu Ülikooli Kliinikumi reumatoloog Raili Müller haiguse olemusest, tekkest ning toitumisest, mis aitaks seda ennetada. Ühtlasi tutvustatakse teabepäeval Eesti Reumaliidu tegevust.
 
Kokku korraldab Eesti Reumaliit sellel aastal 17 teabepäeva kõikides maakondades, sealhulgas Tallinnas ja Narvas ka vene keeles.
 
Lisainfo:
Robert Hein | Liikmetegevuse koordinaator / Member coordinator
E-mail: robert@reumaliit.ee | Mobile: +372 584 229 12
 
Eesti Reumaliit / Estonian Rheumatism Association
Toompuistee 10 Tallinn 10137 Estonia