Reumaõe infoliin 14408. Reumaõde Kersti Ossaar vastab infotelefonile tööpäeviti 9.00-16.00.   Loe edasi
1

Eesti Reumaliit tõstab koostöös reumatoloogidega teadlikkust podagra kohta

PRESSITEADE
Eesti Reumaliit MTÜ
13. mai 2015
 
Eesti Reumaliit tõstab koostöös reumatoloogidega teadlikkust podagra kohta
 
Laupäeval, 16. mail toimub Rapla raamatukogus (Lasteaia 5, Rapla) Eesti Reumaliidu teabepäev, mille teemaks on Euroopa elanikkonna vananemise ning eluviiside muutumise tõttu aina rohkem esinev haigus – podagra.
 
„Kõigil, kes harrastavad igapäevaselt istuvat tööd, liiguvad vähe ja ei pööra rõhku tervislikule ja mitmekesisele toitumisele, on soodumus podagrasse haigestuda,“ selgitab Eesti Reumaliidu tegevjuht Marek Jaakson tebapäeva olulisust.
 
Podagra on ülemaailmselt enam levinud liigesepõletik meestel, ent seda esineb ka naistel. Haigus tekib, kui veres tõuseb ainevahetuse jääkprodukti kusihappe tase liiga kõrgele, nii et see hakkab ladestuma liigestesse ja tekitab seal ägeda põletiku. Lisaks liigesekahjustusele suurendab podagra ka südame-, neeru- ja teiste süsteemsete haiguste tekke riski.
 
Podagra teabepäeval räägib Ida-Tallinna Keskhaigla reumatoloog Maria Üprus haiguse olemusest, tekkest ning toitumisest, mis aitaks seda ennetada. Ühtlasi tutvustatakse teabepäeval Eesti Reumaliidu tegevust.
 
Kokku korraldab Eesti Reumaliit sellel aastal 17 teabepäeva  kõikides maakondades, sealhulgas Tallinnas ja Ida-Virumaal ka vene keeles.
 
Lisainfo: 
Kadi Hainas | Eesti Reumaliidu kommunikatsioonijuht
E-mail: kadi@reumaliit.ee | Mobile: +372 51 993 966
 
Eesti Reumaliit / Estonian Rheumatism Association
Toompuistee 10 Tallinn 10137 Estonia