Reumaõe infoliin 14408. Reumaõde Kersti Ossaar vastab infotelefonile tööpäeviti 9.00-16.00.   Loe edasi
1

Eesti Reumaliidu väljaanne ReumaKiri lõpetab ilmumise

PRESSITEADE
Eesti Reumaliit MTÜ
10. detsember 2015
 
Eesti Reumaliidu väljaanne ReumaKiri lõpetab ilmumise
 
Novembrikuus ilmus Eesti Reumaliidu kvartaalse väljaande ReumaKiri viimane number, mille põhjuseks toob ReumaKirja peatoimetaja Kadi Hainas ajakirja väljaandmisega seotud kõrged kulud.
 
ReumaKiri alustas ilmumist viis aastat tagasi ning oli esialgselt Eesti Reumaliidu liikmetele mõeldud infokiri. Ajapikku kasvas sellest välja täisväärtuslik 36-leheküljeline ning olematu reklaamiga ajakiri, mille kaasautoriteks olid kõrgharidusega ajakirjanikud, reumatoloogid, reumaõed, taastusarstid ja füsioterapeudid.
 
„Eesti Reumaliidu ja Eesti Reumatoloogia Seltsi andmetel on Eestis üle 200 000 luu ja liigesehaige. Kui saime ReumaKirjas ilmunud artiklite kaudu aidata nendest väikesel osalgi luu- ja liigesehaigustega toime tulla, on meie eesmärk täidetud,“ sõnab ReumaKirja peatoimetaja Kadi Hainas.
 
„Oleme saanud kiidusõnu nii patsientidelt, Sotsiaalministeeriumi kui ka Haigekassa ametnikelt, reumatoloogidelt ja teistelt erialaspetsialistidelt, kes on ReumaKirja lugenud. Seetõttu on kurb, et viie aasta pikkune ajakirja arendusprotsess väljaande lõpetamisega kulmineerus,“ kommenteerib olukorda
Eesti Reumaliidu tegevjuht Marek Jaakson.
 
Jaakson ja Hainas lisavad, et kui ReumaKirja väljaandmiseks peaks tekkima rahalisi vahendeid, on valmisolek ajakirja taasloomiseks olemas.
 
Ajakirjanikele: Manusesse on lisatud ReumaKirja viimane number. Kui teil on soov avaldada mõnda ajakirjas ilmunud artiklit, siis on see vägagi
teretulnud. Selleks võtke ühendust ajakirja peatoimetaja Kadi Hainasega, E-post: kadi@reumaliit.ee.
 
Lisainfo:
Kadi Hainas | ReumaKirja peatoimetaja
E-post: kadi@reumaliit.ee | +372 519 939 66
 
Eesti Reumaliit / Estonian Rheumatism Association
Toompuistee 10 Tallinn 10137 Estonia