Reumaõe infoliin 14408. Reumaõde Kersti Ossaar vastab infotelefonile tööpäeviti 9.00-16.00.   Loe edasi
1

Eesti Reumaliidu Käimispäeval lõi kaasa ligi 700 osalejat

PRESSITEADE
Eesti Reumaliit
01. september 2015
 
Eesti Reumaliidu Käimispäeval lõi kaasa ligi 700 osalejat
 
Laupäeval kogunes Tornide väljakule ligi 700 tervisest huvituvat inimest, kes said kuulata loenguid osteoporoosist ja podagrast, mõõta tervisenäitajaid ning läbida aktiivselt kepikõndides kas 1- või 3-kilomeetrine distantsi.
 
Eesti Reumaliit korraldas tänavu Käimispäeva juba 16. aastat ning kaasas sellega oma tegevustesse nii liikmesühinguid kui ka laiemat avalikkust. Seega olid lisaks Tallinna linnarahvale kohal ka Eesti Reumaliidu liikmed nii Tartu, Kohila, Viljandi, Pärnu, Jõgeva, Võru, Pärnu kui ka Põlva reumaühingutest.  
 
Käimispäeva eesmärgiks on propageerida tervislikke eluviise ja aktiivset liikumist ning ühtlasi tutvustada avalikkusele luu- ja liigesehaiguseid ja tõsta seeläbi inimeste teadlikkust.
 
„Praegu on väga selgelt näha, et inimeste teadlikkus reumaatiliste haiguste kohta on üsna madal. Seega on Eesti Reumaliidul plaanis tulevikus veelgi aktiivsemat rõhku panna teavitustööle, et iga inimene teaks, mida ta saab ise ära teha, et vältida luu- ja liigesehaigustesse haigestumist või kuidas aidata oma lähedast, kes mõnda luu- või liigesehaigust põeb,“ sõnab Eesti Reumaliidu tegevjuht Marek Jaakson.
 
Kui praegu on Käimispäev toimunud vaid Tallinnas, siis alates järgmisest Käimispäevast on plaanis viia läbi suur muutus. Nimelt toimub järgmine Käimispäev koostöös Läti Reumaliiduga ning seda Valgas ja Valkas korraga.
 
Eesti Reumaliit on mittetulundusühing, mille eesmärgiks on lisaks avalikkuse teadvustamisele osaleda ka poliitika kujundamisel, mis omakorda aitab kaasa luu- ja liigesehaigete elukvaliteedi säilitamisele ja tervishoiuteenuste kättesaadavuse parandamisele.
 
Lisainfo: 
Kadi Hainas | Eesti Reumaliidu kommunikatsioonijuht
E-mail: kadi@reumaliit.ee | Mobile: +372 51 993 966
 
Eesti Reumaliit / Estonian Rheumatism Association
Toompuistee 10 Tallinn 10137 Estonia