Reumaõe infoliin 14408. Reumaõde Kersti Ossaar vastab infotelefonile tööpäeviti 9.00-16.00.   Loe edasi
1

Eesti Reumaliidu Käimispäeval lõi kaasa 1100 aktiivset osalejat

PRESSITEADE
Eesti Reumaliit MTÜ
30. august 2016
 
Eesti Reumaliidu Käimispäeval lõi kaasa 1100 aktiivset osalejat
 
Laupäeval kogunes Tartusse Tähtvere Puhkeparki ligi 1100 tervislikest eluviisidest lugupidavat inimest, kes huvitusid loengutest, tervisemõõtmistest või läksid koos perega käimisradadele.
Eesti Reumaliidu traditsiooniline Käimispäev toimus juba 17. korda. Tartusse jõudis see üritus nüüd esimest korda. Päeva põhifookuseks oli tõsta teadmisi luu- ja liigesehaigustest ning propageerida tervislikke eluviise ja aktiivset liikumisharrastust. Nii toimusidki lisaks käimisele ka tervisemõõtmised ja põnevad loengud. Näiteks rääkis Tartu Ülikooli spordipsühholoogia teadur Aave Hannus just laste liikumisharjumuste tekkimisest, lisaks oli huvilistel võimalus kuulata loengut osteoporoosi ennetamisest.
 
„Istuv eluviis pärsib ka meie vaimset võimekust, mistõttu on oluline, et me tegeleks süsteemselt ja korrapäraselt enda liigutamisega,“ räägib Eesti Reumaliidu tegevjuht Marek Jaakson. „Lisaks on näha, et peame veelgi tõstma avalikkuse teadlikkust luu- ja liigesehaigustest, et iga inimene teaks, kuidas võimalikult palju ära teha, et vältida mõne haiguse küüsi sattumast,“ märgib Jaakson.
 
Kui eelnevad aastad on Käimispäev toimunud vaid Tallinnas, siis seekordne Käimispäev Tartus näitas, et oma tervisest hoolitakse ka teistes Eesti linnades. Järgmise aasta Käimispäev ongi hetkel planeeritud Lääne-Virumaa keskusesse Rakverre.
 
Eesti Reumaliit on mittetulundusühing, mille eesmärgiks on lisaks avalikkuse teadvustamisele osaleda ka poliitika kujundamisel, mis omakorda aitab kaasa luu- ja liigesehaigete elukvaliteedi säilitamisele ja tervishoiuteenuste kättesaadavuse parandamisele.
 
17. Käimispäeva toimumisse panid õla alla Viking Line, Hasartmängumaksu Nõukogu, Abbvie, Roche, TEVA, Pfizer, MSD, Iluum, Reedel Vara OÜ, Tartu Tervisekliinik, AS A. Le Coq, AS Ühinenud Ajakirjad, Münt Grupp OÜ, OÜ Tartu Veekeskus, Fysioline OÜ, DFDS Seaways OÜ, AS Ajakirjade Kirjastus, Apotheka, Ciccarelli Eesti, Põltsamaa Felix AS, SanoSwiss, SA Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Nordic Hotel Forum, MyFitness, 3M, Nurme Looduskosmeetika, Tartu Puuetega Inimeste Koda ja Tähtvere Puhkepark.
 
 
Robert Hein | Kommunikatsioonijuht / Communication manager
E-mail: robert@reumaliit.ee | Mobile: +372 584 229 12
 
Eesti Reumaliit / Estonian Rheumatism Association
Toompuistee 10 Tallinn 10137 Estonia