Reumaõe infoliin 14408. Reumaõde Kersti Ossaar vastab infotelefonile tööpäeviti 9.00-16.00.   Loe edasi
1

Eesti Reumaliidu ja Saaremaa Reumaühingu "Teeme ära 2010" talgupäev Saaremaa Invaühingus.

Eesti Reumaliidu ja Saaremaa Reumaühingu "Teeme ära 2010" talgupäev Saaremaa Invaühingus.
Arhitektuuriliselt kaunis, kuid töömeeste kätt veel mitte eriti tunda saanud ja veidi räämas Saaremaa Invaühingu maja Kuressaare mereäärses piirkonnas, Suur-Sadama 49, on saanud esimesel mail pealinnast tulnud talguliste abiga uue värske ilme. 
 
Päikseline ilm soosis talgulisi. Inimesi oli koos 25 ringis. Eesti Reumaliidu initsiatiivil Kuresaarde kogunenud inimeste töö tulemusel saadi lahti võsast ja talvel tekkinud oksarisust, võeti maha paar murdunud puud ja tehti hulganisti haljastustöid. Talgulised Eesti Reumaliidust ja Saare Reumaühingust parandasid ära ka aia, korrastasid nii maja ümbruse kui ka sisemuse mittevajalikust sodist. Kõige keerulisemaks tööks osutus suure õunapuu kännu juurimine mitme mehega.
 
Kõikidel töödel lõid kaasa Eesti Reumaliidu juhatus koos vabatahtlikega Tallinnast ja sügisel Kuresaares loodud Saare Reumaühing. Kõige noorem talguline oli 1,5 aastane. Tuju oli hea, tööd jagus kõigile ja saarlaste valmistatud supp maitses ülihästi.
 
Talgujuhi Grete Põldemaa sõnul tehti päevaga ära kõik planeeritud ja ettevalmistatud tööd. Tööpäev lõppes õhtul peale seitset. Enamik noorematest talgulistest lustis sama päeva õhtul veel Kuresaares simmanil.
 
Eesti Reumaliit tänab abi eest AS Nestet, AS Tere, OÜ Rigual, E-Team OÜ-d, Bauhof Saaremaa osakonda, AS Peret ning Tehumardi puhkekeskust.
 

PILDID ÜRITUSEST: vaata siit!