Reumaõe infoliin 14408. Reumaõde Kersti Ossaar vastab infotelefonile tööpäeviti 9.00-16.00.   Loe edasi
1

Ainuke ravitav liigesehaigus on podagra!

„Kõigil, kes harrastavad igapäevaselt istuvat tööd, liiguvad vähe ja ei pööra rõhku tervislikule ja mitmekesisele toitumisele, on soodumus podagrasse haigestuda,“ selgitab Eesti Reumaliidu tegevjuht Marek Jaakson tebapäeva olulisust.
 
Podagra on ülemaailmselt enam levinud liigesepõletik meestel, ent seda esineb ka naistel. Haigus tekib, kui veres tõuseb ainevahetuse jääkprodukti kusihappe tase liiga kõrgele, nii et see hakkab ladestuma liigestesse ja tekitab seal ägeda põletiku. Lisaks liigesekahjustusele suurendab podagra ka südame-, neeru- ja teiste süsteemsete haiguste tekke riski.
 
Podagra teabepäeval räägivad Ida-Tallinna Keskhaigla reumatoloog Maria Üprus ja Tartu Ülikooli Kliinikumi reumatoloog Raili Müller haiguse olemusest, tekkest ning toitumisest, mis aitaks seda ennetada. Ühtlasi tutvustavad Eesti Reumaliidu tegevjuht Marek Jaakson ja turundusjuht Jonas Grauberg teabepäeval Eesti Reumaliidu tegevusi.
 
Kokku korraldab Eesti Reumaliit sellel aastal 17 teabepäeva kõikides maakondades, sealhulgas Tallinnas ja Ida-Virumaal ka vene keeles.
 
 
Telefon: +372 5343 5501 või E-post: osalen@reumaliit.ee