Reumaõe infoliin 14408. Reumaõde Kersti Ossaar vastab infotelefonile tööpäeviti 9.00-16.00.   Loe edasi
1

17. Käimispäev “Kepikõnd ja tervislikud eluviisid - laste ja noorte kehaline aktiivsus, spordipsühholoogia osatähtsus traumade ennetamisel”

Käimispäev 2016 Start
27. augustil toimus esimest korda Eesti Reumaliidu korraldatav Käimispäev väljaspool Tallinnat. 17. korda toimunud tervislikke eluviise ja kepikõndi propageeriv üritus toimus esmakordselt ülikoolilinnas Tartus. Tähtvere Puhkepargi aladel toimunud Käimispäevast võttis osa 1 100 inimest. 
 
Miks valiti sündmuse kohaks just Tartu? Eelkõige seepärast, et aastaid on olnud kuulda nurinat, et miks peab Käimispäev toimuma pidevalt Tallinnas, võiks ju ka teistes linnades Käimispäevi korraldada. Lisaks toimub Tallinnas väga palju erinevaid üritusi ning konkurents ühele inimesele on väga tihe. Nii saigi otsustatud, et 17. Käimispäev toimub Tartus. 
 
Kuivõrd Käimispäev toimus Tartus, siis pani see ka meeskonnale hoopis teised ootused. Sel aastal kasutati aktiivsemalt Facebooki, et jõuda uute inimesteni. Lisaks toimus päev varem Tartu kesklinnas Küüni tänava ääres promoüritus, kus kutsuti veel osalejaid järgmisel päeval toimunud Käimispäevale, sest lisaks sellele, et üritus toimus Tallinnast väljapool, toimus see ka väljaspool Tartu kesklinna. Seetõttu pidasime oluliseks ka kesklinna inimestele tutvustada oma Käimispäeva. 
 
Kui Käimispäev laupäeval kell 12 algas, vooris rahvast juba igast ilmakaarest. Sellist rahvamassi me ühtpidi ootasime, teistpidi ka pelgasime, sest meeskond, kes kogu tegevust haldas, oli seekord küllaltki pisike. Käimispäeva kuulutas avatuks Eesti Reumaliidu juhatuse liige ja Tartu Reumaühingu eestvedaja Hele Lemetti, tervitussõnad Tartu linna poolt tuli ja edastas abilinnapea Tiia Teppan. 
 
Kui avasõnad olid öeldud, algas vilgas tegevus telkides. Kohal oli meie pikaaegne koostööpartner ILUUM, kes laenutas huvilistele käimiskeppe, mida oli võimalik ka soovi korral välja osta. Lisaks toimusid muidugi Käimispäeva lahutamatuks osaks kujunenud tervisemõõtmised. Rahva seas oli endiselt populaarne ka õnneloos. Meeskonna poolt kokku aetud 400 auhinda loositi välja esimese tunni ajaga. Seal tuli meie piir ette, kuna kõik loosid olid välja müüdud, siis tuli õnnelikel jääda ootama vaid peaauhindade loosimist. Lisaks tutvustasid oma tegemisi Tartu Tervisekliinik, MyFitness, Ciccarelli Eesti. Maitsvaid elamusi pakkus Kodused Tooted ning loomulikult oli kohal ka Eesti Reumaliidu esindustelk. Platsi peal lõbustasid lapsi Ville Viking ja Sõber Sebra, muusikat mängis laval d-jm. 
 
Enne käimisradadele minekut näitas füsioterapeut Sirli Hinn mõned tehnilised nüansid lava peal ette, et kõik käimiskeppidega kõndijad saaksid käimisest võimalikult suure kasu. Kui tehnilised võtted selgeks tehtud, oli aeg soojenduseks ning pärast mõnusaid soojendusharjutusi oligi aeg juba Viking Line'i stardilippude poole liikuda.
 
Kell 13 anti start käimisradadele minejatele. Korraga läksid nii 1- kui 3km startijad. Kõige ees võttis tempo üles Tartu abilinnapea Tiia Teppan, kes entusiastlikul sammul läbi 3-kilomeetrise distantsi. Kes aga käimisradadele ei soovinud minna, oli võimalik kuulama minna spordipsühholoogia teaduri Aave Hannuse loengut „Lapse pea ja keha“, teise loenguna rääkis Tartu Ülikooli Kliinikumi reumatoloog Jekaterina Saar osteoporoosist ja selle ennetamisvõimalustest. 
 
Päeva lõpus läksid kõigi õnneloosi ostjate vahel loosi veel meie koostööpartnerite ILUUMi, MyFitnessi ja Viking Line’i poolt väljapandud peauhinnad. Käimispäeva lõpusõnad ütles Eesti Reumaliidu tegevjuht Marek Jaakson, kes järgmisel aastal kutsub kõiki huvilisi Rakverre Käimispäevale. Päeva juhtis kogu ürituse vältel Riina Reiman. 
 
Käimispäeva kuldsponsor oli Viking Line. Ürituse õnnestumisse panid õla alla Hasartmängumaksu Nõukogu, Abbvie, Roche, TEVA, Pfizer, MSD, Iluum, Reedel Vara OÜ, Tartu Tervisekliinik, AS A. Le Coq, AS Ühinenud Ajakirjad, Münt Grupp OÜ, Tartu Veekeskus OÜ, Fysioline OÜ, DFDS Seaways OÜ, AS Ajakirjade Kirjastus, Apotheka, Ciccarelli Eesti, Põltsamaa Felix AS, SanoSwiss, SA Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Nordic Hotel Forum, MyFitness, Nurme Looduskosmeetika, Tartu Puuetega Inimeste Koda ja Tähtvere Puhkepark.
 
Käimispäeva kajastas enne ürituse toimumist ka Tallinna TV saade Terve Tervis, mida on võimalik vaadata siit: http://www.tallinnatv.eu/index.php/saated-sarjad/tervis/terve-tervis/9882-2016-08-22-terve-tervis