Reumaõe infoliin 14408. Reumaõde Kersti Ossaar vastab infotelefonile tööpäeviti 9.00-16.00.   Loe edasi
1

16. Käimispäev “Kepikõnd ja tervislikud eluviisid”

Käimispäev 2015
29. augustil toimus Tallinnas Tornide väljakul aktiivset liikumist ning tervislikku eluviisi toetav üritus – Käimispäev, mille eesmärgiks on luu- ja liigesehaiguste tutvustamine ning seeläbi avalikkuse teadlikkuse tõstmine ning kus osales ligi 700 inimest nii linnast kui ka mujalt.
 
Kuivõrd käimispäeva korraldajad alustasid töödega juba hommikul 6.30, siis osalejatele algas päev 12, kui Käimispäeva kuulutas avatuks Eesti Reumaliidu juhatuse esimees Terje Karp. Tervitussõnad päevast osavõtjatele ütles Riigikogu liige ja sotsiaalkomisjoni aseesimees Monika Haukanõmm. Peale avamist sai programm juba hoo sisse. Ida-Tallinna Keskhaigla reumatoloog Maria Üprus viis läbi loengu „Pajatused podagrast,“ kus anti huvilistele ülevaade sellisest raskest, kuid ainsast ravitavast põletikulisest reumatoloogilisest haigusest nagu seda on podagra. Teise loenguna oli võimalik kuulata D-vitamiini rollist osteoporoosi ennetuses ja ravis. Sellest andis ülevaate Põhja-Eesti Regionaalhaigla reumatoloog Julia Kotšetkova.
 
Enne seda, kui kõik huvilised käimisrajale lasti, tutvustas füsioterapeut Sirli Hinn kõigile osalejatele õiget kepikõnnitehnikat, et sellest oleks võimalikult palju kasu organismi ning luu- ja lihaskonna vastupanu tugevdamisel ning aitas teha õigeid soojendusharjutusi. Kui tehnika selge ja soojendus tehtud, saidki kõik osalejad kõndima minna. Vastavalt oma soovile sai igaüks valida kas 1 või 3 km raja vahel. Kellel omal käimiskeppe ei olnud, siis oli neid võimalik laenata kohapealt.
 
Kogu päeva ilmestasid toimunud õnneloos, kohal olid erinevad asutused, kes tutvustasid ja pakkusid informatsiooni, suupisteid ja muud huvitavat. Üle toimumispaiga kostus pidevalt meeleolukas muusika, mida mängisid DJM ja DJ-KJK. Tantsulist meelelahutust pakkus line-tantsutrupp Kantriroosid ning muusikalisteks peaesinejateks olid hõbehäälsed kaksikõed Viveli ja Vivi Maar, kes rahvale tõelist muusikalist naudingut pakkusid.
 
Päeva lõpetas õnneloosi peaauhindade väljajagamine, teiste auhindade hulgas loositi kõigi eelregistreerunute vahel välja ka tahvelarvuti. Käimispäeva lõpusõnad ütles Eesti Reumaliidu tegevjuht Marek Jaakson. 
 
Käimispäev õnnestumisele aitasid kaasa: Hasartmängumaksu Nõukogu, Abbvie, Roche, Berlin-Chemie Menarini, SanoSwiss, Pfizer, Litozin, Merck Sharp & Dohme OÜ, Viking Line, Eckerö Line, Tallink AS, Pharma Nord, Põltsamaa Felix, AS A. Le Coq, Möller’s, Leibur, 3M Eesti OÜ, Tervis Pluss, E-Piim, Eesti Autorite Ühing, ILUUM, Kalev Spa, Tere AS, Ristik, Fra Mare Thalasso Spa, PolvenFoods, Kingivabrik, Nordic Hotel Forum, Eesti Punane Rist, FunRent, Tallinna Vesi.