Reumaõe infoliin 14408. Reumaõde Kersti Ossaar vastab infotelefonile tööpäeviti 9.00-16.00.   Loe edasi
1

14. Käimispäev 2013 "vaimse ja füüsilise tervise tasakaal"

13. Käimispäev 2013 "vaimse ja füüsilise tervise tasakaal"
1. septembril 2013 algusega kell 10 hommikul toimus kaunis Kadrioru pargis ja Kumu Kunstimuuseumi auditooriumis Eesti Reumaliidu traditsiooniline üritus Käimispäev, mis toimus juba 14. korda. Selle aasta Käimispäeva juhtteemaks oli „Vaimse ja füüsilise tervise tasakaal“.
 
Tegevmeeskonna ja vabatahtlike jaoks algas päev juba kell 6 hommikul. Väike vihmasabin ei lasknud korraldustegevust segada ning olime eelseisva ürituse pärast tõeliselt põnevil.
 
Peagi saabusid bussid lähemalt ja kaugemalt ning ala täitus uute ning juba tuttavate nägudega. Aktiivsemad kepikõndijad olid oma kepid kaasa võtnud, kuid muidugi ei puudunud ka käimiskeppide laenutus. Pärast väikeseid tehnilisi viperusi võis üritus alata! Päevajuhiks oli särav Teele Russmann, kes tutvustas tihedat päevakava ja andis asjalikke soovitusi.
 
Samal ajal täitus Kumu Kunstimuuseum huvilistega, kes tulid kuulama loengut „Õpi lõdvestuma, et olla terve“, mida viis läbi Monika Loit-Kilgas Psühholoogilise Kriisiabi MTÜ-st. Loengus saime teada stressi- ja lõdvestureaktsiooni olemusest, lõdvestuse rollist emotsionaalse, vaimse ja füüsilise tasakaalu taastamisel ning tervise säästmisel. Samuti tutvustati lihtsamaid lõdvestustehnikaid.
 
Loengule järgnes töötuba, kus praktiseeriti loomulikku, e. diafragmahingamist kui kõige lihtsamat ja kiiremat eneseabivõtet lõdvestusreaktsiooni esile kutsumiseks ning  erinevaid hingamisharjutusi distressi ennetamiseks ja leevendamiseks.
 
Samuti toimus loeng ja töötuba teemal „Ergonoomilise töökeskkonna loomine“, milles tutvustati õigeid töövahendeid- ja asendeid. Töökeskkonnast ja ergonoomikast tegi ettekande Marit Pajulaid, kes viis läbi ka selleteemalise töötoa.
 
Samal ajal Kadrioru pargis käis aga aktiivne soojendusharjutuste läbiviimine, kust ei puudunud ka õige kepikõnni tehnika tutvustamine. Kogenumad kõndijad said ette võtta 6 km distantsi, seejärel startisid 3 km pikkuse raja valinud kõndijad ning viimaks kõige populaarsem – 1 km distants. Osalejatele jäid silma kaunis ning mitmekülgne rada läbi Kadrioru pargi territooriumi. Kõnniradade lõppedes tehti lõõgastavaid venitusharjutusi.
 
Loengusaalis sai aga osa võtta loengust „Osteoporoosi ennetamine.“ Loengu viis läbi Ida-Tallinna Keskhaigla reumatoloog dr Karin Laas, kes andis ülevaate osteoporoosi levikust, ennetamisest ning sellega toimetulekust.
 
Nagu ikka, sai lava ümbruses uudistada mitmesuguseid telke, kus toimus vilgas tegevus. Nagu alati, müüsid meie väikesed vabatahtlikud kohapeal loteriid, mille iga loos võitis! Kohal oli Floating’u esindustelk (loe lähemalt märts-juuni ReumaKirja numbrist), Securitas’e telk tutvustas mitmeid meetmeid oma kodu turvalisemaks muutmiseks. Benita ja Wasa telgis tutvutastati taastusravi- ja õenduskodu Benita teenuseid ning kohal oli ka füsioterapeut, kelle poole oma muredega pöörduda sai. Eesti Reumaliidu esindustelgist sai rohkem informatsiooni liidu tegevusest ning toredaid käsitöö-meeneid osta. Rohkesti käis inimesi läbi telgist, kus sai luutihedust mõõta ning vastavalt tulemustele anti ka nõu, kuidas peaks edasi toimima. Ei puudunud ka massaažitelk, kus soovijad said mõnusat massaaži nautida ning huvitavaid loodusravimeid soetada. Osteoporoositelgist said kõik möödaminejad tõelise annuse kaltsiumi ja D-vitamiini, Möllers’i telgis pakuti aga kalamaksaõli ning koer-kibuvitsajooki, mis liigestele eriti kasulik on.
 
Aktiivse päeva lõppedes sai nautida improviseeriva jazz-diskobändi SoundHouse inspireerivaid rütme, vokaaliks Jana Abzalon.
 
Päeva lõpetas loterii peaauhindade loosimine, kuhu kuulusid kruiis kahele Helsingisse, Nordic Hotel Forumi kinkekaart kahele, lõõgastuskeskuse pakett, kõnnikepid ja palju muud toredat! Palju õnne kõigile võitjatele!
 
Käimispäev 2013 oli kordaläinud üritus ja nagu ikka, seda vaid Teile, kallid külastajad! Aitäh kõigile tulijatele ja kohtume järgmisel aastal uuesti!
 

Pildid: vaata siit!