Reumaõe infoliin 14408. Reumaõde Kersti Ossaar vastab infotelefonile tööpäeviti 9.00-16.00.   Loe edasi
1

12. Käimispäev 2011 - mitte lihtsalt käimise päev...

Käimispäev 2011 - mitte lihtsalt käimise päev...
4. septembril 2011 a. kogunes üle 800 luu- ja liigesehaige ning liigesetervise huvilise nii Soomest kui ka Eestist Pirita Top Spa rannaribale, et saada osa Eesti Reumaliidu kaheteistkümnendast Käimispäevast. Päeva täitsid liikumine, meelelahutus, harivad loengud ning meeldivad emotsioonid.
 
Alustati juba kell 10. Rahvast tuli ning tuli. Ürituse ala oli täidetud kontserdilava ning telkidega, igaühes neist toimus midagi huvitavat: luutiheduse, kehamassiindeksi ja vererõhu mõõtmised, ON-SITE massaaž, kus järekord püsis ürituse lõpuni, käsitöö ja tervisetoodete müük ja palju muud.
 
Ka Eesti Reumaliit ja Eesti Noorte Reumaliit olid esindatud. Kohapeal sai proovida, kui raske võib olla reumaatilist haigust põdeval inimesel igapäevaelus esmapilgul lihtsana tunduvate ülesannetega hakkama saada. Katsetaja pani kätte poksikindad ja proovis nendega laualt kommi kätte saada. Ei olnudki nii lihtne! Samuti tuli kinnastega lahti keerata purk, pärast mida võis purgist leida pisikese Eesti Noorte Reumaliidu meene. Proovimas käis ka Hanno Pevkur, kes kõik ülesanded läbi tegi. Pildil võistlevad Hanno ja taastusarst Eve Sooba ilmselt viimaste kommide pärast.
 
Käimisradadest sai seekord valida 1, 3 ja 6 km pikkuse teekonna vahel. Innukaid käijaid jätkus muidugi igale poole. Ning kuna ilm oli ilus ning mõnusalt soe, siis võis käies mitte ainult tervist turgutada, vaid ka Pirita promenaadi kaunist merevaadet nautida.
 
Üritust saatis laval hea muusika - muidugi koos heade artistidega. Kohal olid Mutated Forms ning jazzmuusikud Jana Abzalon ning Merje Kägu,  päeva lõpus anti mõnus kontsert. Lava ees võimeldi ja venitati, pärast peeti kõnesid ning jagati välja  loterii peavõidud. Õnnelikke nägusid kohtas igal pool.
 
Jääme ootama järgmist Käimispäeva. Täname kõiki - nii toetajaid, osalejaid, külalisi kui kindlasti ka meie vabatahtlikke! Ilma teieta poleks Käimispäev olnud see, millena ta nüüd meile meelde jäi!
 
Üritust toetasid Hasartmängumaksu Nõukogu, Euroopa Sotsiaalfond, Roche, Abbott, Nycomed, MSD, Viking Line, Tallink Hotels, Nordic Hotels, Tallinna Olümpiapurjespordikeskus, Axellus, Mefo, Tallinna Vesi.

Pildid:

Vaata 2011 aasta Käimispäeva pilte siit